Астероїд

Бог хаосу: небезпечний астероїд наближається до Землі

NASA

Наступна зустріч з цим астероїдом може мати катастрофічні наслідки для Землі

До Землі наближається астероїд 99942 Апофіс, названий на честь давньоєгипетського бога хаосу. На найближчу відстань до нашої планети астероїд підійде вже у п’ятницю, 5 березня, повідомляє Forbes.

Цього разу візит Апофіса не нестиме загрози для Землі, оскільки його відстань буде у 40 разів більшою від орбіти Місяця.

Але все ж, "бог хаосу", ширина якого 370 метрів — потенційно небезпечний астероїд, адже, за розрахунками вчених, під час свого наступного прольоту у 2029 році він може зіткнутися з Землею.

"Якщо Апофіс вріжеться в Землю, наслідки будуть катастрофічними. Щоб передбачити і запобігти зіткненню, ми повинні дізнатися якомога більше про цей астероїд", - заявив старший астроном Інституту SETI і головний науковий співробітник Unistellar Франк Маркіс.

13 квітня 2029 року Апофіс може наблизитися до Землі на відстань 31 200 км (для порівняння, відстань до Місяця — 384 000 км). Його буде видно неозброєним оком. Це буде найближчий прохід одного з найбільших астероїдів у наступному десятилітті.

За попередніми розрахунками, шанси на те, що Апофіс вріжеться у Землю, не такі вже й великі — 2,7%, але відкидати такої можливості все ж не можна. Удар об’єкта такого розміру еквівалентний одночасному вибуху 880 млн тонн тринітротолуолу. Катастрофи такого масштабу стаються на Землі приблизно раз на 80 тисяч років. За деякими даними, більш небезпечним буде проліт Апофіса біля Землі у 2068 році.

Проліт у 2029 році може викликати безліч інших проблем, коли він пролетить повз Землю на швидкості 30 км/с. Астероїд може порушити роботу супутників і навіть знищити деякі з них.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

[attached type="1" ids="237039,229918"]

 

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ