Планета Земля

Виживуть не всі: вчені розповіли, коли на Землі закінчиться кисень

Pixels

Чому життя на планеті докорінно зміниться?

Експерти Кадзума Одзакі і Кріс Рейнхард змогли створити комплексну модель, щоб вивчати клімат, біологію та геологію нашої планети. Завдяки цьому вони проаналізували подальші можливі зміни на Землі, повідомляє Extremech.

У прогнозі йде мова про те, що через 10 тис років відбудеться зникнення кисню з атмосфери нашої планети. Це обумовлено тим, що Сонце постійно розігрівається, а вже через мільярд років процес дійде до розщеплення вуглекислого газу Землі.

Швидкість декарбонізації буде такою, що по всій планеті припиниться фотосинтез у рослин і найпростіших організмів. Якщо це відбудеться, то кисень перестане надходити у атмосферу, що спровокує загибель багатоклітинних організмів.

Проведене моделювання дає зрозуміти, що кисень у атмосфері планети знизиться до мільйонної частки від сучасного стану усього за 10 тис років. Разом з цим буде збільшуватися кількість метану, концентрація якого виросте в 10 тис разів.

Така повітряна суміш підійде для життя лише бактеріям, а ось багатоклітинним форма в подібній ситуації існування стане неможливим.

До речі, нещодавно "Дивогляд" повідомляв, що до Землі наближається небезпечний астероїд.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ