Космос

Учені помилялися: "найпотужніший гамма-спалах" древньої галактики виявився відблиском від російського космічного сміття

Shutterstock

Ми бачимо галактику в стані, в якому вона була близько 400 млн років після Великого Вибуху

Польським вченим вдалося з'ясувати, що так званий "найпотужніший гамма-спалах" з давньої галактики всього-на-всього є відображенням сонячного променя від відпрацьованого російського розгінного блоку "Бриз-М".

Про це вони розповіли у своєму дослідженні, результати якого опубліковані в Cornell University.

За словами фахівців, вони однозначно дізналися, що спалах в галактиці GN-z11 – насправді "розгінний блок "Бриз-М", який обертається навколо Землі по дуже витягнутій еліптичній орбіті". "Бриз-М" входив у російському ракету-носій "Протон-М", яка ще в 2015 році вивела на орбіту телекомунікаційний супутник Inmarsat 5-F2.

Учені підрахували положення розгінного блоку в той час, коли, за їх припущенням, відбувся спалах в галактиці GN-z11. Завдяки цьому вони дізналися про ідеальний збіг між положенням "Бризу-М" і самим спалахом.

Останній тривав 179 секунд, і саме протягом цього часу "Бриз-М" затуляв древню галактику. Вивчення архівних знімків дало зрозуміти, що російським космічним сміттям інколи породжуються відблиски, які нагадують гамма-спалах. Вчені вважають, що варто взяти до уваги те, як космічне сміття впливає на наукові спостереження.

Нагадаємо, що під кінець минулого року американські вчені розповіли про найдавніший і потужним спалах гамма-випромінювання. Тоді вважали, що він відбувся в вищеназваній галактиці.

За підрахунками експертів, ми бачимо цю галактику в тому виді, в якому вона була приблизно 400 млн років після Великого Вибуху.

До речі, нещодавно "Дивогляд" повідомляв, що будівництво першого готелю у космосі розпочнеться у 2025 році.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ