Як українець створив рішення для карти Марса, яку використовує NASA

У нашій країні живе багато талановитих людей, які допомагають творити історію, а ми про це можемо навіть не здогадуватися.

Одним із таких людей є інженер-програміст із Києва Володимир Агафонкін, який створив рішення для онлайн-карти Марса для ровера Perseverance.

Проект Агафонкіна виявився найкращим з-поміж десятків інших розробок кращих програмістів світу, і саме його обрав NASA для своєї історичної програми на Марсі.

Інтерактивна карта Марсу створена за допомогою сервісу Leaflet, розробленого українцем. За його словами, зараз це бібліотека номер один для інтерактивних веб-карт.

Завдяки софту Агафонкіна, на інтерактивній карті завжди можна побачити поточне місце розташування та траєкторію руху марсоходу Perseverance у кратері Jezero.

Розробку Leaflet також використовувало видання Washington Post для візуалізації політичних вподобань американців перед виборами президента США.

Володимир Агафонків підтримує ще понад 40 інших проектів з відкритим кодом з акцентом на алгоритми, обчислювальну геометрію та продуктивність.

Однак, попри насичену робочу програму, киянин знаходить час, щоб займатися музикою (він грає та співає у гурті "Обійми дощу"), кулінарією, фотографією та бойовими мистецтвами. Володимир разом з дружиною виховують двох 7-річних доньок-близнят.

Володимир Агафонкін з родиною
Володимир Агафонкін з родиною
Фото: Vladimir Agafonkin / Facebook

Нагадаємо, 18 лютого на Марс спустився ровер NASA Perseverance.

Марсохід збиратиме зразки гірських порід і ґрунту, які можуть містити рештки давнього життя. Їх у спеціальних контейнерах залишить на поверхні планети. А 2026-го ще одна місія доправить цінний матеріал на Землю.

Крім того, апарат має провести експеримент, у процесі якого спробує перетворити атмосферний вуглекислий газ у кисень. Таким чином у майбутньому при пілотованих місіях на Червону планету можна буде використовувати велику кількість перетвореного кисню для космонавтів та для створення палива.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Читайте більше