Коли марсохід NASA під назвою Perseverance здійснить посадку в кратері Джезеро на Марсі, він проведе експеримент, в процесі якого спробує перетворити атмосферний вуглекислий газ в кисень. Про це пише New Atlas.
Експерти зазначають, що таким чином у майбутньому при пілотованих місіях на Червону планету можна буде використовувати велику кількість перетвореного кисню для космонавтів та для створення палива, яке використовуватимуть для запуску зворотних ракет з поверхні Марса.
Також повідомляється, що інструмент розміром з тостер призначений для відсмоктування великої кількості вуглекислого газу з атмосфери за допомогою повітряного насоса і електрохімічного поділу парникового газу на складові частини, при цьому кожна молекула дає два атоми кисню і один атом вуглецю. Потім результати експерименту будуть проаналізовані, щоб виміряти чистоту і кількість виробленого кисню.
Нині вчені працюють над створенням повнорозмірного екстрактора кисню MOXIE, який, як передбачається, буде набагато більшим, ніж експериментальний на Perseverance, і може важити близько 1000 кг.
Очікується, що сам марсохід Perseverance прибуде на Марс 18 лютого 2021 року.
Нагадаємо, раніше команда вчених NASA за допомогою даних, зібраних марсоходом Curiosity, підтвердила, що у кратері Гейл на Марсі близько 4 млрд років тому сталися мегаповені.