Марсохід Perseverance американського космічного агентства NASA, після 7-місячної космічної подорожі, успішно сів на поверхню Червоної планети.
Ровер подолав майже 500 млн км простору. Апарат увійшов в атмосферу Марсу на швидкості майже 20 тис. км/год. Для безпечної посадки марсохід обладнали парашутом та кожухом для захисту від високих температур.
Одразу після примарсення Perseverance, що в перекладі українською означає "Наполегливість", передав свої перші світлини на Землю. На фото зафіксував місце посадки, а також власну тінь, щоби показати своє розташування. Поки це лише чорно-білі знімки в невисокій якості, зроблені інженерними камерами. Згодом на Землю надійдуть зображення у високій якості.
And another look behind me. Welcome to Jezero Crater. #CountdownToMars pic.twitter.com/dbU3dhm6VZ
— NASA's Perseverance Mars Rover (@NASAPersevere) 18 лютого 2021 р.
Примарсення вважається одним із найскладніших завдань у космонавтиці, оскільки у планети є атмосфера. Минулі місії дуже часто завершувалися невдачею. Утім цього разу "7 хвилин жаху", упродовж яких апарат в автоматичному режимі спускався на поверхню, завершилися успіхом.
Посадка відбулася в кратері Єзеро. Там, вважають учені, містяться поклади мінералів води. Імовірно, раніше на цьому місці було озеро або русло річки. Місія Perseverance особлива – апарат повинен дати відповідь на вічне запитання: чи можливе життя на Марсі.
Ровер має 23 камери та мікрофони, тож фіксуватиме все, що відбувається на Червоній планеті. Марсохід збиратиме зразки гірських порід і ґрунту, які можуть містити рештки давнього життя. Їх у спеціальних контейнерах залишить на поверхні планети. А 2026-го ще одна місія доправить цінний матеріал на Землю.
Крім того, апарат має провести експеримент, у процесі якого спробує перетворити атмосферний вуглекислий газ у кисень. Таким чином у майбутньому при пілотованих місіях на Червону планету можна буде використовувати велику кількість перетвореного кисню для космонавтів та для створення палива.