Тварини залишили біля кролячої нори цікаві знахідки
На острові Скокольм в Кельтському морі валлійським кроликам вдалося розкопати два камінчика і декілька черепків глиняного посуду, коли вони облаштовували свою оселю. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на CTV News.
Артефакти вдалося помітити біля кролячої нори місцевим доглядачам з природоохоронної організації Річарду Брайну та Жизелю Іглу. Саме вони їх сфотографували та відправили знімки фахівцям.
Виявилося, що один із об'єктів – "косокутна галька", що датується періодом мезоліту. Судячи з усього, її використовували мисливці-збирачі близько 9 тис років тому, щоб обробляти шкіру тюленів або продукти харчування (наприклад, молюски).

"Такі типи інструментів дуже поширені на прибережних ділянках материкового Пембрукшира і Корнуолла, а також в Шотландії і північній Франції, але це перший подібний зразок з Скокольма і перший артефакт пізнього мезоліту на острові", – стверджує експерт з доісторичних кам'яних інструментів Ендрю Девід.
Читайте також: Древніший від Стоунхенджу: вчені дізналися справжній вік Шигірського ідола – фото
Наступного дня місцеві доглядачі також знайшли біля кролячої нори великі частини грубого глиняного посуду. Є думка, що вона була обідком від урни для праху з раннього бронзового століття.

Після зняття карантинних обмежень фахівці планують відвідати цю місцевість для її дослідження.
До речі, нещодавно "Дивогляд" повідомляв, що незвичайна знахідка в Сибіру змінює погляд учених на історію людства.
Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!