Монета Золотої орди

В Одесі знайшли мідну монету, якій понад 600 років – фото

Андрій Красножон / Facebook

Вона діяла за часів Золотої орди

Археологи знайшли на Приморському бульварі в Одесі мідну монету, якій понад 600 років. Про це на своїй сторінці у Facebook, розповів доктор історичних наук Андрій Красножон.

У повідомлені йдеться про те, що археологи провели двоє розкопок, на відстані 200 м одна від одної. У них вони знайшли безліч уламків різних чаш, ромбоподібний накінечник стріли 14 століття, а також монету грошової одиниці пул, яка діяла за часів правління хана Золотої орди Абдуллаха.

"Пул Абдуллаха 367−1370 рік з розкопок на Приморському бульварі в Одесі, після реставрації. Перший і поки єдиний", – написав вчений.

Ця мідна монета 1360 року має вагу 1,5 грама, а її діаметр дорівнює 18 мм.

На одному боці монети зображений звір, а на іншому – напис: "Хай живе Абдуллах, нехай триває Його правління".

Як ця монета з'явилась на території Одеської області – невідомо. Однак Андрій Красножон вважає, що у 14 столітті хтось із Золотої орди міг перебувати на плато Приморського бульвару і раптово загубити гроші та імпортні види кераміки. 

"Я поки утримуюся від висновків. Перші версії вже є, як у мене, так і у деяких колег. Поки ясно, що в 14 столітті на плато Приморського бульвару хтось був, втрачав гроші і імпортну кримську і візантійську кераміку. Контекст поки не зрозумілий", – зазначив чоловік.

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" повідомляв, що у Єгипті знайшли древні християнські руїни з біблійними написами

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ