Дівчина, якій 800 років

Вчені відновили образ дівчинки, якій понад 800 тисяч років

Daily Mail

Останки належали представнику Homo sapiens

В Іспанії групою вчених з Центру національного розслідування еволюції людини (CENIEH) було відновлено образ дівчинки, яка існувала понад 800 тис років тому. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на Daily Mail.

Скелет предка було знайдено у Гран-Долині – найвідомішій ділянці археологічних розкопок в Іспанії у 1960 році. Спочатку вчені вважали, що він належав людині чоловічої статі, а сьогодні стверджують, що володаркою залишок була дівчинка віком від 9 до 11 років виду Homo sapiens. 

До остаточного рішення вчені прийшли після аналізу розмірів емалі та дентину. У чоловіків і жінок одного виду вони розрізняються. 

зуби
зуби
Фото: Daily Mail

За цими аналізами вчені зробили висновки, що дівчинка з Гран Долини мала зріст і пропорції тіла, аналогічні сучасним дівчатам її віку.

Важкість із встановленням конкретної статі фахівці також пов'язують із тим, що дівчинка при житті не досягла підліткового віку. Її організм та кістки не встигли остаточно сформуватися, що, відповідно, й викликало ускладнення у встановленні її статі.

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" повідомляв, що археологи знайшли помешкання жінки-вікінга, яка перетнула Атлантику за 500 років до Колумба

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ