Рижий кіт

Чому коти припиняють їсти, коли бачать дно миски – дослідження

Shutterstock

Ви навіть не здогадувались про це

Ви, напевно, не раз помічали, що кішки під час прийому їжі раптово можуть припинити цей процес, коли побачать дно контейнера, навіть якщо у ньому містяться залишки продуктів. Крім того, деякі люблять переносити свою їжу з миски на підлогу.

Чому так відбувається розповів портал scienceabc.

Вчені виявили, що частою причиною того, що здорова кішка відмовляється їсти з миски з великою кількістю їжі, що залишилася, - це втомлені вуса.

Вони мають на своїх кінцях пропріорецептори, які інформують кішку про положення предметів та їхній рух. Кожен вус схожий на спеціальний датчик, який перетворює механічну інформацію про оточення в електричні сигнали, які потім передаються в мозок тварини.

Ці пропріорецептори роблять вуса котів настільки чутливими, що вони час від часу втомлюються від непотрібних контактів.

Саме тому кішки зазвичай їдять з центру миски, щоб зайвий раз не пошкодити вуса. А коли кількість їжі в центрі вичерпується і дно ємності стає видимим – тварина просто зупиняється.

Це також є причиною того, що голодна кішка іноді перевертає чашу і їсть прямо з підлоги. У такий спосіб її вуса не притискаються до боків миски і вона може спокійно доїсти. 

Ілона Рожко, "Дивогляд 5.UA"

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" наводив 5 причин, чому варто завести кота

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ