Дивовижно: у США знайшли загадкову рибу-перевертня, яка вводила в оману вчених понад 100 років – фото й відео

Дослідники використали керований підводний апарат і знайшли поблизу берега затоки Монтерей, Каліфорнія, дуже загадкового та невловимого морського жителя.

Мова йде про яскраво-помаранчеву самку риби-кита (ряд Cetomimiformes), яка знаходилася на глибині 2013 м. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на Live Science.

"Рибу-кита рідко можна було побачити живою на глибині, тому залишається дуже багато загадок, що стосуються цих риб. З кожним глибоководним зануренням ми розгадуємо одні таємниці та отримуємо нові", – розповіли фахівці з Науково-дослідного інституту акваріума Монтерей-Бей.

Читайте також: У США рибалки спіймали рибу, що має людські зуби – фото

Риба вміє змінювати форму тіла

Сучасна наука вкрай мало знає про життя цих риб, хоча й їх відкрили у 1895 році. Дослідження цієї тварини було важким через те, що протягом свого життя вона може приймати три абсолютно різні форми. Це призводило до того, що вчені помилково приймали одну й ту ж істоту за різних.

Коли ця безлускова риба народжується, то вона харчується поблизу океанічної поверхні. У цей період вона має довгі стрічкоподібні хвости та рот.

Під час дорослішання ця тварина може приймати абсолютно різні форми тіла. Дорослі самці характеризуються розростанням луски по всьому тілу, зменшенням рота до крихітного розміру, зникненням щелепи та роздуванням носу назовні.

Окрім цього, відбувається зникнення кишечника, стравохіда та шлунку, бо ця істота більше ніколи не буде вживати їжу. Замість них у грудній клітці з'являються статеві органи та гігантська печінка, яку вважають сховищем для енергії.

За миттєвості до перетворення риба об'їдається крихітними ракоподібними, яка допомагають їй жити далі у якості мобільної системи доставки сперми.

Не менш драматична трансформація стосується самки – її тіло розширюється, внаслідок вона починає нагадувати мініатюрного вусатого кита, а також вона стає значно більших розмірів, ніж самці.

Тіло у деякі види самок також отримує яскраво-помаранчевий відтінок. Так як оранжевий і червоний кольори світла не можуть проникнути на морські глибини, в яких вони мешкають, то завдяки цьому відтінку риби стають майже невидимими.

Читайте також: Учені розкрили секрет рослини, яка "не може померти" вже 3 тис років – фото

Середовище проживання

Переважно самці та самки цього виду населяють океан на глибинах від 1,5 тис до 2 тис метрів. Однак, на думку деяких учених, ці риби можуть опускатися на 3,5 тис метрів.

Химерна трансформація, яку здійснює Cetomimiformes, – безпрецедентне явище серед хребетних. Протягом багатьох десятиліть фахівці навіть не підозрювали, що різні види статури – одне зоологічне сімейство.

Лише у 2009 році науковці довели, що три, на перший погляд різні, істоти – насправді одна й та ж риба. Але це лише один серед видів Cetomimiformes, а їх, на думку вчених, на океанічних глибинах є дуже багато.

Наразі ми не можемо вивчати цих істот внаслідок їх невловимості. Тим не менш, не дивлячись на малу кількість даних про цих дивовижних тварин, у експертів є припущення, що самки риби-кита мігрують на глибину приблизно 600 м. Вони це можуть робити, щоб їсти при світлі зірок, а потім, коли настає світанок, вони повертаються на безпечну глибину.

Читайте також: "Це неймовірно": вчені знайшли "рибу-зомбі", яку вважали вимерлою – фото

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Читайте більше