Сон

Учені розповіли, чому необхідно спати саме на лівому боці

Shutterstock

Фахівці провели ретельне дослідження

Існує твердження, що найбільш безпечно спати на лівому боці. Чим це обумовлено розповідає "Дивогляд" із посиланням на LWW.

Учені дослідили, як різні пози для сну впливають на утворення нічної гастроезофагеальної рефлюксної хвороби (ГЕРХ). У результаті цього людина починає відчувати печію, кислоту в роті, а також страждає від блювання та гикавки. 

Фахівці розповіли, що гастроезофагеальний рефлюкс виникає у зв'язку з регулярним потраплянням кислотного вмісту шлунка в стравохід і пошкодження його нижніх відділів під впливом ферментів і соляної кислоти.

Часто з такою проблемою люди стикаються саме під час нічного сну. 

Науковці розповіли, що для уникнення гастроезофагеального рефлюкса необхідно спати переважно на лівому боці. Це підтвердили й результати дослідження, у якому взяли участь 57 добровольців, що страждали від цього діагнозу.

Повідомляється, що у тих пацієнтів, які спали на лівому боці, кислота менше впливала на стравохід і з більшою швидкістю виводилася з нього (35 сек проти 76 та 90 сек під час сну на правому боці).

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" повідомляв, що вчені розповіли, чи шкідливо спати з собакою у ліжку.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ