Собака спить із будильником

Під яку музику будильника найкраще прокидатися – названо композиції

Depositphotos

Вчені дізналися, що звуки природи – не найкращий варіант для пробудження

Є думка, що на самопочуття людини впливає лише тривалість та якість сну, але виявилося, що сигнал будильника теж має значення. Це зрозуміли дослідники Мельбурнського королівського технологічного університету (RMIT, Австралія), повідомляє Health info.

Близько 50 учасників експерименту протягом декількох тижнів проходили спеціально розроблене опитування для фіксації свого стану після пробудження. Зокрема, один із пунктів був присвячений сигналу будильника.

Виявилося, що відсутній будь-який вплив гучності, тривалості, темпу та висоти тону дзвінка на якість сну, а ось мелодійність якраз має значення. Добровольці, будильники котрих програвали якусь мелодію, а не гучний або різкий звук, були зранку сонливими і загальмованими набагато рідше, якщо порівнювати з іншими учасниками.

Сон на боку
Сон на боку
Фото: vokrugsveta.ru

Чим більше сигналу властива мелодійність і ритмічність, то тим краще людям прокидатися. Наприклад, вчені звернули увагу на пісні "Good Vibrations"  The Beach Boys і "Close to Me" The Cure. Таку ж ефективність демонстрували пісні, які мали виразний ритм і плавний перехід від ноти до ноти. Цікаво, що класичні звуки природи виявилися не такими дієвими, як очікувалось.

Поки що дослідники точно не знають, як саме це працює, але все ж таки є припущення, що завдяки мелодійним звукам не порушується нормальна робота мозку в момент пробудження. Також завдяки ним організм швидше і легше прокидається.

До речі, нещодавно "Дивогляд" повідомляв про те, які продукти треба їсти, щоб краще висипатися.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ