Зайва вага

Експерти розповіли, який чинник суттєво шкодить схудненню

Shutterstock

Дослідження продемонструвало його важливість для здоров'я людини

Позбутися зайвої ваги непросто, оскільки для цього необхідно дотримуватися не лише правильного харчування та режиму тренувань, але й враховувати інші чинники. Що саме уповільнює процес схуднення, розповідає "Дивогляд" із посиланням на Yahoo.

Звичайно, здорове харчування на 70% наближує вас до омріяної фігури. Але, разом із цим, значення має й кількість спожитої їжі. Якщо ви впродовж дня відчуваєте "дикий" голод і ніяк не можете наїстися – зверніть увагу на свій режим сну

Апетит людини залежить від кількості годин, яку ви виділили для нічного відпочинку. Доказом цьому може бути дослідження, яке провели вчені-невропатологи та експерти зі сну. 

Фахівці залучили до експерименту понад 20 тис учасників і спостерігали за ними. В результаті науковці дійшли висновку, що ті люди, які спали менше 7 годин на добу, частіше скаржилися на голод протягом дня і робили декілька перекусів. Зокрема, це були швидкі вуглеводи, у складі яких містилися цукор і трансжири.

Солодощі
Солодощі
Фото: Shutterstock

Цілком інакша ситуація спостерігалася серед категорії людей, які спали 7-9 годин на добу. Їм вистачало трьох повноцінних прийомів їжі: сніданок, обід та вечеря. 

Читайте також: Без підрахунку калорій: як визначити правильний розмір порції – дієтолог.

Фахівці пояснюють важливість сну тим, що коли його бракує, організм людини починає виробляти надмірну кількість картизолу (гормон стресу), який ми намагаємося заїсти. Також важливу роль грає інсулін, який від браку сну повільніше працює і не постачає необхідну кількість глюкози в клітини:

"Інсулін, який відповідає за транспортування глюкози в клітини, від недосипання погано працює. Це призводить до підвищення рівня цукру в крові, і знову ж таки, більше калорій перетворюється на жир", – розповідає Суджая Кансагра, Доцент Медичного центру Дюкського університету.

Разом із цим, від порушення циклу сну людина почувається стомленою, а тому віддає перевагу пасивному способу життя без фізичних навантажень. Від надмірного харчування та малорухомого способу життя організм людини не встигає витрачати "з'їдені" калорії, а отже відкладає їх у жири.

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" повідомляв, що вчені знайшли спосіб позбутися ожиріння без дієт та хірургічного втручання.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!ПРОКОМЕНТУЙТЕ

Читайте більше