Як налагодити режим сну – поради

Під час війни буває важко виспатися та налагодити режим сну, але останній все одно обов'язково потрібен усім, особливо на тлі стресу

Саме тому "Дивогляд" із посиланням на Instagram-сторінку "uahealth" поділиться рекомендаціями, які допоможуть у цьому питанні.

Телефон йде лісом, а безсоння – до біса

Дві години до сну та годину після пробудження рекомендується проводити без гаджетів. Справа у тому, що синє світло від пристроїв збільшує викид у мозок гормону стресу – кортизолу. Останній гальмує вироблення мелатоніну, а інформація стимулює роботу мозку. Окрім цього, смартфон – досі одне з головних джерел стресу.

Дихайте повітрям

Рекомендується кожного дня покидати оселю та виходити на свіже повітря. Це важливо, бо денне освітлення допомагає мозку відновлювати денні та нічні ритми, а свіже повітря – йти своїм шляхом сотням процесів, серед яких зниження тиску та насичення киснем.

Спальне місце

Його треба правильно облаштувати. Наприклад, є потреба у комфортній температурі для сну та достатньому місці для улюблених поз засинання, які допоможуть розслабитися.

Сон
Сон
Фото: Shutterstock

Читайте також:

Рутина

Рекомендується відновити звичну рутину перед сном: теплий душ, книга та приємності для тіла (дихальні вправи, медитація, йога, зволожувальний крем і самомасаж). Це допоможе уповільнитися, знизити активність організму та сформувати нейронні зв'язки, що пришвидшить засинання.

Зробіть собі темно

Важливо спати у темряві, що можна забезпечити за допомогою штор або маски для сну. Справа у тому, що денне світло сигналізує організму, що зараз день і потрібно щось робити, внаслідок чого збиваються денні та нічні ритми.

Спальне місце у безпечній обстановці

Якщо у регіоні, де ви знаходитеся, часто лунають нічні тривоги і ви змушені постійно бігати у сховище чи коридор, то спробуйте облаштувати спальне місце у безпечній обстановці. У цьому допоможуть комфортні надувні матраци.

Якщо ви вже все перепробували, але режим сну не налагодився – зверніться до лікарів, які допоможуть розібратися з безсонням. Також у разі потреби можна проконсультуватися щодо медикаментозного лікування.

До речі, нещодавно "Дивогляд" повідомляв, що погані сни можуть бути симптомом небезпечної хвороби.

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram Дивогляд 5.UA.

Читайте також: Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання

 

 

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Читайте більше