Безконтактна оплата

Як безпечно користуватися NFC – Держспецзв'язку

Shutterstock

Треба пам'ятати про існування певних ризиків

Фахівці розповіли, як безпечно користуватися NFC на смартфоні, а також про те, чи можуть зловмисники зняти з картки гроші, якщо ця функція увімкнена. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на Держспецзв'язку.

"Технологія NFC (Near Field Communication) уже давно й успішно використовується при здійсненні безготівкових безконтактних розрахунків. Сьогодні NFC мають тисячі банківських карток, така функція є на багатьох смартфонах і навіть на смарт-годинниках та браслетах. Щоб оплатити покупку, достатньо піднести картку або пристрій із увімкненою NFC до терміналу. NFC дозволяє також здійснювати обмін іншими даними (фото, посиланнями, контактами) між двома гаджетами за умови, що на обох функція активована, і вони розташовані впритул один до одного", – йдеться у повідомленні.

Розраховуватися за допомогою NFC смартфоном чи іншим гаджетом безпечно, а вкрасти гроші зловмисникам майже неможливо, бо:

  • бездротовий зв'язок встановлюється на доволі малій відстані – у радіусі до кількох сантиметрів;
  • оплата відбувається протягом всього кількох секунд, а також зауважимо, що пристрій не передає даних платіжної картки, а обмінюється одноразовим ключем, який створений спеціально для кожного платежу;
  • гаджет має бути щонайменше розблокованим.

У Держспецзв'язку зазначають, що існують певні ризики у разі фізичної втрати смартфону. Так, якщо на ньому не було встановлено жодного захисту (наприклад, PIN-код, графічний ключ для розблокування, авторизація за допомогою відбитку пальця тощо). Якщо ви втратили гаджет, то потрібно терміново заблокувати банківські картки.

До речі, нещодавно "Дивогляд" розповідав про те, чи безпечно користуватися громадськими безкоштовними мережами Wi-Fi.

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram Дивогляд 5.UA.

Читайте також: Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ