Чи можуть рашисти прослуховувати телефони українців – Держспецзв'язку

Фахівці розповіли, чи мають змогу окупанти прослуховувати телефони українці, а також про те, як цьому запобігти.

"Розмови українців у мережах українських мобільних операторів надійно захищені від ворога. Доступ до внутрішніх мереж операторами закрито. А передання сигналу між абонентами відбувається в зашифрованому вигляді, що унеможливлює прослуховування. Оператори використовують сучасні системи шифрування, рекомендовані міжнародними організаціями, що розробляють стандарти мобільного зв'язку та роботи мереж", – йдеться у повідомленні Держспецзв'язку.

Експерти стверджують, що оператори відслідковують незаконне включення в мережі, а також на останніх працює контроль мережевого обладнання. Будь-яке включення в мережу операторів із метою прослуховування (шляхом так званого дублювання пакетів) одразу зафіксують.

Однак, ситуація кардинально інша у регіонах, де рашисти відключили український зв’язок і натомість намагаються запустити власний оператор. У російських спецслужб є доступ до мереж російських операторів, а тому використовувати зв'язок російських мобільних операторів треба якомога обережніше.

Пенсіонер зі смартфоном
Пенсіонер зі смартфоном
Фото: Shutterstock

Читайте також:

Зокрема, по телефону треба обговорювати лише буденні нейтральні речі та уникати питань, які можуть нашкодити вам, вашим близьким та українським військовим (не обговорюйте місць дислокації чи руху окупаційних військ, окупаційної влади тощо). Рекомендується мінімізувати розмови за допомогою мобільного зв'язку та надати перевагу месенджерам із відкритим кодом і наскрізним шифруванням передання даних. Про що краще не розмовляти по телефону і які месенджери безпечніші для використання – дізнайтеся тут.

Окрім цього, для виходу в інтернет завжди користуйтеся VPN-сервісами, бо вони знизять ризик передавання інформації ворогу та допоможуть обійти блокування інформаційних ресурсів. Що таке VPN, як його обрати та використовувати – читайте тут.

Також у Держспецзв'язку нагадали, що всі українці мають дотримуватися правил кібергігієни, а саме:

  • користуватися антивірусами;
  • не завантажувати додатків із сумнівних джерел;
  • не відкривати надісланих незнайомцями файлів та посилань;
  • користуватися двофакторною автентифікацією;
  • регулярно встановлювати оновлення програмного забезпечення.

Це допоможе мінімізувати ризик зараження пристрою шкідливим програмним забезпеченням, через яке зловмисники можуть отримати ваші особисті дані.

До речі, нещодавно "Дивогляд" повідомляв про те, як зрозуміти, що ваш смартфон або комп'ютер зламали.

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram Дивогляд 5.UA.

Читайте також: Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання

 

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Читайте більше