"Сьогодні телефони – це не тільки засіб спілкування, а і "сховище" великої кількості різних важливих даних: ми тримаємо документи у Дії, отримуємо послуги за допомогою гаджета в банках, здійснюємо покупки в інтернеті, тощо"
Якщо ви хочете убезпечити інформацію, яка знаходиться на втраченому пристрої, то передусім повідомте про викрадення своєму оператору, щоб він заблокував SIM-картку:
- Київстар – треба надати інформацію оператору за номерами 466 (всередині мережі Київстар) чи 0800-300-466 з інших номерів.
- Vodafone – необхідно подати заявку, зателефонувавши на номер 222 (безкоштовно з номера Vodafone Україна) чи 0 800 400 222 (безкоштовно з усіх мереж в Україні).
- lifecell – можна зателефонувати до інформаційно-консультаційного центру за номером 5433 (безкоштовно з будь-якого номера lifecell) або 0 800 20 5433 (безкоштовно зі стаціонарних номерів), а також можна скористатися системою самообслуговування "Мій lifecell" чи звернутися в центр обслуговування абонентів.
Зауважимо, що зазвичай оператори просять надати додаткові дані (наприклад, PUK-код чи номери, на які ви найчастіше дзвонили тощо), а тому краще мати їх під рукою.
Читайте також:
- Як користуватися телефоном в окупації – поради
- Що робити, якщо відкрив посилання з вірусом – поради
- Як зрозуміти, що ваш смартфон або комп'ютер зламали – ознаки та вирішення проблеми
Окрім цього, прислухайтеся до наступних порад:
- Якщо це можливо, то змініть паролі до всіх своїх облікових записів (Google, соцмережі, онлайн-банкінг, Дія та інші), що можна зробити за допомогою іншого гаджета.
- Заблокуйте банківські картки, на яких є гроші та встановлені кредитні ліміти, щоб зловмисники не використали ваші фінанси. Для цього треба звернутися на гарячу лінію вашого банку, у відділення чи скористатися інтернет-банкінгом.
- Зверніться з відповідною заявою до поліції.
- Попередьте рідних, друзів і знайомих, що ви втратили смартфон – це потрібно для тієї ситуації, якщо зловмисники від вашого імені почнуть просити у них допомоги, у тому числі фінансової.
Також існують різні превентивні заходи, які полегшать процес збереження ваших даних у випадку втрати телефона:
- знайдіть PUK-код від SIM-картки;
- запишіть у надійному місці IMEI пристрою;
- встановіть в облікових записах резервний номер телефону для відновлення за умови, що це можливо;
- створюйте резервні копії усієї важливої інформації;
- "прив'яжіть" номер телефону до паспорта;
- зберігайте номери важливих контактів не лише у телефонній книзі ,а й запам'ятайте їх.
До речі, нещодавно "Дивогляд" повідомляв про те, як слідкувати за безпекою дітей в Інтернеті.
Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram Дивогляд 5.UA.
Читайте також: Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання