DDoS-атака: що це таке та чи небезпечна вона для громадян

У Держспецзв'язку відповіли на найпоширеніші запитання щодо протидії загрозам у кіберпросторі, у тому числі щодо DDoS-атак, які від початку війни російські хакери часто здійснюють проти України

"DDoS-атака – це атака на комп'ютерні системи органу, організації, установи з метою порушення доступності атакованих вебресурсів. Простими словами, під час атаки одночасно створюється така величезна кількість зовнішніх запитів (рахунок може йти на мільйони), що атакована система не в змозі їх обробити. Як наслідок – виникають збої в її роботі або вона взагалі перестає повноцінно працювати"

На відміну від DoS-атаки, DDoS-атаку здійснюють з кількох джерел, а не з одного. Такі види атаки переважно не спрямовані на окремих громадян, але кінцева мета хакерів – позбавлення людей доступу до правдивої інформації, важливих сервісів і послуг.

Від початку повномасштабного російського вторгнення низка сайтів державних органів і банківських установ, телеком-операторів, компаній енергетичного сектору, сайти регіональних органів влади, медіа тощо зіткнулися з цим явищем. 

Хакерська атака
Хакерська атака
Фото: Shutterstock

Читайте також:

Зазвичай ці атаки також спрямовані на поширення паніки та дестабілізації. Іноді DDoS-атаки використовують, щоб приховати деструктивні дії, тобто коли вони слугують прикриттям атаки іншого виду. Однак, сама атака загрозу для персональних даних громадян не становить.

Зазначається, що зловмисники часто використовують для DDoS-атак зламаними пристроями людей (ми писали, як зрозуміти, що ваш смартфон або комп'ютер зламали). Саме тому треба дотримуватися основних правил кібергігієни, користуватися антивірусами, оновлювати вчасно програмне забезпечення тощо. А ось захист від DDoS-атак сайтів, інформаційних систем – справа фахівців із кіберзахисту.

До речі, нещодавно "Дивогляд" повідомляв про те, як правильно використовувати та змінювати паролі.

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram Дивогляд 5.UA.

Читайте також: Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Читайте більше