Як вберегтися від фішингових атак – Держспецзв'язку

Українцям нагадали про важливість турботи про безпеку власних даних і поділилися корисними порадами, які пов'язані з фішинговими атаками

Фішинг – це вид інтернет-шахрайства, завдяки якому зловмисники можуть заволодіти конфіденційними даними користувача та використовувати їх для своїх злочинних цілей. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на Держспецзв'язку.

Що робити, якщо отримав фішингове розсилання?

Спочатку зверніть увагу на ім'я електронної пошти (символи до @) та перевірте, чи насправді ця особа надсилала вам повідомлення із вкладенням. Для цього можна просто їй зателефонувати чи написати у месенджері.

Обов'язково зверніть увагу на домен, з якого вам надіслали листа (символи після @). Держустанова може надсилати листи лише з доменів GOV.UA. Робочі скриньки відправника листа переважно у тому ж самому домені, що й основні контактні адреси на сайтах організацій.

Пам'ятайте, що офіційні установи не запитують конфіденційну інформацію електронною поштою. Перевірте, чи насправді існує організація та людина, від якої ви отримали листа. Не користуйтеся для цього каналами комунікації, зазначеними у листі.

Пенсіонер зі смартфоном
Пенсіонер зі смартфоном
Фото: Shutterstock

Читайте також:

Перед відкриттям повідомлення придивіться до теми, змісту, а також ніколи не відкривайте та не завантажуйте файли. Особливо це стосується тих, які є потенційно небезпечними з наступними розширеннями:

 • .exe
 • .bin
 • .ini
 • .iso
 • .dll
 • .com
 • .sys
 • .bat
 • .js

А ось потенційно безпечними розширеннями є такі:

 • .docx
 • .zip
 • .rar
 • .pdf

Знайдіть документ, про який сказано у листі, завдяки номеру чи назві у відкритих джерелах. Йдеться про це та це. Якщо ж ви випадково завантажили файл, то не запускайте та не відкривайте його. У цьому випадку ліпше передати його на перевірку фахівцю з інформаційної безпеки.

Окрім цього, ніколи не переходьте за посиланнями в листі. Особливо небезпечними посиланнями є ті, які не містять протоколу безпеки (наприклад, http – не захищене, а https – захищене). Якщо вам надійшов рекламний лист, але ви не підписувалися на розсилання – не варто натискати на посиланням для відписки від реклами, бо там може міститися шкідливий виконавчий код. Також не заповнюйте будь-які форми та поля, не натискайте кнопки та не надавайте жодні дані.

Наостанок зазначимо, що не треба пересилати іншим користувачам підозрілого листа. Краще повідомте про його отримання фахівцю з вашої установи чи CERT-UA за посиланням.

До речі, нещодавно "Дивогляд" повідомляв, що шахраї використовують новий метод для обману вимушених переселенців.

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram Дивогляд 5.UA.

Друзі! Ми сьогодні боремося за нашу свободу, незалежність, за право бути вільною людиною на своїй землі.

Нас захищають справжні Супергерої: ЗСУ, Нацгвардія, Тероборона, МВС, усі небайдужі Громадяни, які об'єдналися заради захисту Батьківщини.

Ми маємо безпрецедентну підтримку міжнародних партнерів. Увесь світ підтримує Україну.

Зберігаємо спокій, підтримуємо один одного, читаємо тільки перевірені новини та допомагаємо армії.

ЄДИНІ ОФІЦІЙНІ РЕКВІЗИТИ НБУ ДЛЯ ЗБОРУ КОШТІВ НА ПОТРЕБИ АРМІЇ: https://bank.gov.ua/ua/news/all/natsionalniy-bank-vidkriv-spetsrahunok-dlya-zboru-koshtiv-na-potrebi-armiyi

ПЕРЕРАХУЙТЕ "КОВІДНІ" ГРОШІ З Є-ПІДТРИМКИ НА АРМІЮ: https://www.portmone.com.ua/r3/uk/terminal/index/index/id/118103/

ВІДПРАВТЕ ДРУЗЯМ ЗА КОРДОН ПОСИЛАННЯ АНГЛІЙСЬКОЮ МОВОЮ: https://bank.gov.ua/en/news/all/natsionalniy-bank-vidkriv-spetsrahunok-dlya-zboru-koshtiv-na-potrebi-armiyi

Разом до перемоги над російськими окупантами!

Слава Україні! Героям слава!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Читайте більше