У Держспецзв'язку розповіли про те, як можна розпізнати, що комп'ютер або смартфон зламали чи на ньому встановлено шкідливе програмне забезпечення
"Будь-який пристрій може бути уражений шкідливим програмним забезпеченням. Проте, дійсно, не завжди це може бути очевидним для користувача. Що має насторожити? Будь-яка нетипова поведінка гаджета"
Існують наступні ознаки небезпеки для гаджета та ваших даних:
- швидке розряджання батареї за невисокої інтенсивності використання (у налаштуваннях гаджету можна перевіряти, які саме додатки найбільше використовують заряд батареї);
- значне уповільнення роботи пристрою;
- часті збої в роботі (наприклад, часті перезавантаження та раптові вимкнення);
- раптове зменшення обсягу вільної пам'яті;
- поява спливних вікон, реклами, програм або додатків, яких ви не встановлювали;
- самовільна зміна пристроєм налаштувань;
- передання великих обсягів трафіку навіть тими програмами, які ви рідко використовуєте;
- самовільне включення Wi-Fi чи геолокації навіть при відключенні опцій вручну;
- отримання незрозумілих системних сповіщень;
- самовільна робота курсору чи клавіатури.
Читайте також:
- Як захистити свої гроші в Інтернеті
- VPN: що це таке, як обрати та користуватися
- Як захиститись від небезпечних розсилань у месенджерах
Для мінімізації ризику зараження пристрою рекомендується:
- Використовувати надійні програми-антивіруси (тут ми писали, як їх обрати для Windows) та регулярно перевіряти гаджет на наявність загроз.
- Своєчасно встановлювати оновлення пристрою (оновлення для операційних систем, програм тощо). Це підвищить рівень безпеки та усуне виявлені недоліки системи.
- Завантажувати додатки на смартфон тільки з офіційних магазинів додатків (Play Market для Android та App Store для iOS), періодично перевіряти їх перелік і дозволені доступи до даних. Також варто видаляти підозрілі додатки та програми, а також ті, яких ви не встановлювали особисто.
- Не користуватися "зламаними" версіями платних програм, що особливо стосується російських торентів (аналогічним чином це стосується російських програм і сервісів). Вони містять вразливості. Якщо не можете придбати – краще встановіть безкоштовну альтернативу.
- Не завантажуйте файли із невідомих джерел або від невідомих чи малознайомих адресатів. Шкідливий код можуть містити навіть файли, які здаються безпечними – наприклад, як файли форматів .docx, xlsx тощо. У разі його завантаження – про вирішення проблеми ми писали тут. Якщо ж його треба завантажити, то перед відкриттям перевірте його антивірусом із попередньо оновленою версією вірусної бази.
До речі, нещодавно "Дивогляд" повідомляв про те, як правильно використовувати та змінювати паролі.
Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram Дивогляд 5.UA.
Читайте також: Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання