Як зрозуміти, що вашим Wi-Fi користується чужа людина – експерт

Деякі люди байдуже ставляться до безпеки власного Wi-Fi роутера, а тому стають жертвами зловмисників.

Також інколи користувачі мають приховану Wi-Fi мережу без пароля, яку просто виявити. Саме тому провідний розробник компанії Slaxico Юрій Шарлай розповів про те, як зрозуміти, чи використовує ваш інтернет хтось чужий.

За словами експерта, існує два способи, завдяки яким зловмисник може скористатися вашим домашнім Wi-Fi.

Ненадійний пароль

Перший полягає у підборі пароля. Деякі люди можуть залишити базові налаштування виробника, але проблема в тому, що вони дуже легко зламуються.

Хакер
Хакер
Фото: Shutterstock

Окрім цього, не рекомендовано ставити прості паролі (наприклад, 123456789, qwerty, password і так далі). Замість цього краще придумати довгий і складний пароль з цифрами, а також розділовими знаками.

"При цьому він не повинен повторювати жоден з паролів від будь-яких інших облікових записів", – стверджує експерт.

Якщо чужа людина дізнається ваш пароль від Wi-Fi, то цілком можливо, що вона спробує використати цей же пароль для отримання ваших інших персональних даних.

ПЗ роутера

Якщо зловмисник не зміг скористатися вашим Wi-Fi через підбір пароля, то цілком можливо, що він спробує знайти слабкі сторони програмного забезпечення роутера.

Однак з цим можна боротися.

"Систему маршрутизатора необхідно оперативно оновлювати, тому що в нових версіях можуть міститися патчі безпеки, що усувають виявлені в софті баги", – радить розробник.

Wi-Fi роутер
Wi-Fi роутер
Фото: Shutterstock

Окрім цього, експерт розповів про метод визначення підключення когось стороннього до вашого Wi-Fi. Перш за все це можна зрозуміти, якщо впала швидкість Інтернету.

Щоб підтвердити несанкціонований доступ, треба увійти в панель адміністрування. Для цього потрібно виконати такі дії:

  • Відкрити браузер і ввести IP-адресу в полі адресного рядка. Більшість роутерів використовує два варіанти – 192.168.1.1 або 192.168.0.1.
  • Треба ввести дані, щоб увійти. В основному це admin, якщо власник маршрутизатора не змінював ці дані. Пароль для входу міститься на вашому роутері, або треба вести символи, які людина раніше використала для створення паролю.
  • Слідом за успішною авторизацію треба скористатися внутрішніми налаштуваннями роутера і знайти пристрої, які підключені до маршрутизатора. Варто пам'ятати про IP-адреси і їх MAC-адреси.
  • Якщо ви знайшли сторонню адресу, тоді рекомендується зміна пароля від роутера і перевірка включення в параметрах безпеки мережі шифрування.

До речі, нещодавно "Дивогляд" повідомляв, що Київстар попередив клієнтів про новий спосіб шахрайства.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Читайте більше