Як користуватися телефоном в окупації – поради

У Держспецзв'язку підготували рекомендації про те, як користуватися телефоном, якщо людина опинилася в окупації.

"За 58 днів повномасштабної війни ми переконалися, що така звичайна річ, як телефон, може допомогти знищити колону окупанта чи виявити ДРГ, дозволяє підтримувати зв'язок із людьми, які потрапили в оточення ворога, та навіть рятувати життя. Але водночас потрібно правильно користуватися своїми персональними пристроями, щоб вони не стали причиною ваших бід та нових звірств російських "військових"

Знайдіть старий працездатний телефон, який ви зможете віддати на вимогу рашиста. А ось телефон, який ви плануєте використовувати, краще заховати у сухе та тепле місце. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на Telegram-канал Держспецзв'язку.

Не забувайте заряджати пристрій за кожної можливості, як і павербанки, якщо вони є. Краще активувати режим жорсткої економії енергії чи хоча б просто режим енергозбереження.

Завантажте у пам'ять гаджету файли та сторінки з контентом, який знадобиться для виживання. Також видаліть зі смартфону будь-які дані, котрі можуть нашкодити, якщо вас затримає ворог (фото, відео, листування, контакти тощо).

Смартфон
Смартфон
Фото: Shutterstock

Читайте також:

Окупанти завдяки засобам розвідки відслідковують у мережі операторів мобільного зв'язку. Якщо ви комусь повідомляєте про пересування ворожих військ або про їх звірства, то згодом видаляйте це з телефону (якщо ситуація небезпечна, то увесь чат, а не окремі повідомлення).

Задля безпеки використовуйте секретні чати та надсилайте повідомлення, які за визначений час автоматично видаляються. Якщо ви робите знімки, то фотографуйте через месенджер та не зберігайте світлини на пристрої.

Користуйтеся вбудованими засобами блокування телефону для ускладнення доступу сторонніх осіб до ваших даних (пароль, графічний пароль, відбиток пальця). До речі, якщо у вас смартфон бренду Samsung, то до секретної папки Knox можна перенести різні застосунки, фото та інший контент.

Установіть додаток "Повітряна тривога", TacticMedAid і "Перша допомога". Тут ми розповідали про корисні чат боти та Telegram-канали, пов'язані зі здоров'ям і лікарями. 

Якщо ви абонент "Київстар", то отримуйте дані про місцезнаходження родичів або передавайте свої, використовуючи застосунок StarFind. Також збережіть на гаджеті та у "хмарі" копії документів (свої і рідних), паспорта, свідоцтва про народження, ІВН. Це треба зберігати у секретних папках і альбомах.

До речі, нещодавно "Дивогляд" повідомляв про те, як себе захистити від небезпечного віруса, який ворог розсилає у месенджерах.

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram Дивогляд 5.UA.

Друзі! Ми сьогодні боремося за нашу свободу, незалежність, за право бути вільною людиною на своїй землі.

Нас захищають справжні Супергерої: ЗСУ, Нацгвардія, Тероборона, МВС, усі небайдужі Громадяни, які об'єдналися заради захисту Батьківщини.

Ми маємо безпрецедентну підтримку міжнародних партнерів. Увесь світ підтримує Україну.

Зберігаємо спокій, підтримуємо один одного, читаємо тільки перевірені новини та допомагаємо армії.

ЄДИНІ ОФІЦІЙНІ РЕКВІЗИТИ НБУ ДЛЯ ЗБОРУ КОШТІВ НА ПОТРЕБИ АРМІЇ: https://bank.gov.ua/ua/news/all/natsionalniy-bank-vidkriv-spetsrahunok-dlya-zboru-koshtiv-na-potrebi-armiyi

ПЕРЕРАХУЙТЕ "КОВІДНІ" ГРОШІ З Є-ПІДТРИМКИ НА АРМІЮ: https://www.portmone.com.ua/r3/uk/terminal/index/index/id/118103/

ВІДПРАВТЕ ДРУЗЯМ ЗА КОРДОН ПОСИЛАННЯ АНГЛІЙСЬКОЮ МОВОЮ: https://bank.gov.ua/en/news/all/natsionalniy-bank-vidkriv-spetsrahunok-dlya-zboru-koshtiv-na-potrebi-armiyi

Разом до перемоги над російськими окупантами!

Слава Україні! Героям слава!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Читайте більше