Як розпізнати політ ракети – поради

Українцям розповіли, яким чином можна розпізнати політ ракети та як правильно діяти у цій ситуації

"Ракету легко можна помітити та зреагувати. Залп реактивної установки добре видно. Вночі це яскравий спалах на обрії, а вдень – димні сліди ракет. Звук ракети, що летить, нагадує свист із шурхотом"

Під час тривоги перейдіть до безпечного приміщення відповідно до розрахункового часу, який ви маєте. Якщо ви у будівлі, то надайте перевагу внутрішньому сходовому майданчику, де немає вікон і зовнішніх стін. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на Facebook-сторінку Боярського гуманітарного штабу.

Не стійте на прольоті та сядьте на сходи. Якщо це багатоповерховий будинок, то треба перебувати як мінімум на два поверхи нижче за дах. При наявності всього трьох поверхів обирайте середній.

Як правильно розставити пріоритети, коли обираєте захищений простір?

Обирайте відповідно до вашої здатності дістатися до нього під час доступного вам часу в наступному порядку:

  • Бомбосховище
  • Метро
  • Внутрішній під'їзд без вікон
  • Внутрішнє приміщення, де мінімум зовнішніх стін, вікон та дверей
  • Не обирайте душ або туалет, і тримайтеся подалі від кераміки, фарфору та битого скла.
Людина у темному приміщенні
Людина у темному приміщенні
Фото: Shutterstock

Читайте також:

Якщо ви на вулиці на забудованій території, то зайдіть до сховища, метро чи найближчої будівлі. Не залишайтеся у лобі. Коли ви на відкритому просторі, то лягайте на землю та закрийте голову руками. Найменш вразливе місце при попаданні ракети – якомога ближче до землі.

Що робити, якщо знаходишся в автомобілі?

"Потрібно зупинитися на узбіччі, вийти з автомобіля та зайти до найближчого метро, будівлі чи сховища. Якщо ви не встигаєте дістатися до будівлі за наявний у вас час, потрібно залишити автомобіль і віддалитися від нього на безпечну відстань (не залишатися на узбіччі, переступити через бар'єрну огорожу), лягти на землю і закрити голову руками. Тільки якщо немає можливості вийти з автомобіля, слід зупинитися на узбіччі і пригнутись нижче рівня скла. Важливо відзначити – автомобіль не захищає від уламків ракет та снарядів"

Якщо під час тривоги люди перебувають у міському автобусі, то його водій повинен зупинитися на узбіччі та відчинити двері для пасажирів. У ситуації, коли вони не можуть дістатися до будівлі за наявний час, їм треба пригнутися нижче рівня вікон і прикрити голову руками.

Якщо ж ви в потягу, то теж пригніться нижче рівня вікон і закрийте руками голову. Під час перебування у легкій споруді та при відсутності можливості перейти до захищеного простору, варто вийти на вулицю, лягти на землю і закрити голову руками.

Не рекомендовано збиратися групою людей у місці падіння або перехоплення ракети, бо скупчення несе небезпеку через ризик ураження уламками перехоплених ракет або повторного залпу. Якщо ви помітили на землі ракету, то повідомте про це служби безпеки і не підпускайте на це місце допитливих.

"Не виходьте з укриття, не почекавши хоча б 10 хвилин після завершення обстрілу, адже після залпу зазвичай ведеться уточнення результатів стрільби і коригування вогню, або зміна позицій. Будьте обережними! Бережіть себе!"

До речі, нещодавно "Дивогляд" повідомляв про те, як виглядають найпоширеніші міни.

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram Дивогляд 5.UA.

Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання

 

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Читайте більше