Пенсіонер зі смартфоном

Як перевірити безпечність сайту – Держспецзв'язку

Shutterstock

Корисні поради

У Держспецзв'язку відповіли на найпоширеніші питання українців щодо протидії загрозам у кіберпросторі, безпечного використання смартфонів, інтернету тощо. Про це повідомляє "Дивогляд".

Якщо ви хочете перевірити безпечність сайту, то це можна зробити за кількома критеріями. Так, передусім зверніть увагу на те, який протокол використовує сайт (https – надійний, забезпечує захищене з'єднання, конфіденційність інформації за допомогою шифрування, а ось http – ненадійний);

Переважно ліворуч від веб-адреси за допомогою спеціальних позначок зазначається статус безпеки сайту – значок у вигляді закритого замочка в адресному рядку браузера у більшості випадків свідчить про безпечність з'єднання і вказує на те, що там є SSL-сертифікат безпеки.

Знак оклику навпаки вказує на те, що з'єднання незахищене, а відвідування такого сайту може бути небезпечним. Завдяки ньому зловмисники можуть отримати доступ до приватної інформації або інфікувати пристрій шкідливим програмним забезпеченням. Краще не відвідуйте такі сторінки.

"Часто зловмисні сайти маскуються під сторінки офіційних органів, компаній, інтернет-магазинів тощо. Тож потрібно звертати увагу і на правильність написання назви вебсторінки. Різниця може бути лише в одну літеру чи знак. Якщо наповнення вебресурсу викликає сумніви навіть за наявності певних знаків безпеки, краще утриматися від введення на ньому будь-яких персональних даних та не завантажувати звідти файлів"

Зазвичай надійний сайт має розділ політики конфіденційності щодо використання даних користувачів. Краще не шкодувати час та ознайомлюватися з викладеною там інформацією.

До речі, нещодавно "Дивогляд" повідомляв про те, як захистити свої гроші в Інтернеті.

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram Дивогляд 5.UA.

Читайте також: Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ