Що робити, якщо відкрив посилання з вірусом – поради

У Держспецзв'язку розповіли, що робити, якщо користувач відкрив посилання з вірусом, а також як його позбутися та не втратити інформацію, яка зберігається на пристрої.

Якщо ви відкрили посиланням з вірусом, то це не означає, що ви обов'язково втратите всі дані, які зберігаються на комп'ютері. Навпаки, переважно користувачі вирішують проблему без втрати інформації.

У разі зараження комп'ютера вірусом треба діяти по-різному. На це впливає те, що саме "підхопив" комп'ютер і чи встановлений антивірус (про нього подбайте заздалегідь).

Вирішення проблеми завдяки антивірусу

За захист комп'ютерів, на яких встановлені Windows 10 чи 11, автоматично відповідає служба "Безпека у Windows" і вбудована антивірусна програма "Антивірус Windows Defender".

"Вона постійно сканує системи на наявність різноманітних загроз, а також автоматично встановлює необхідні для безпечного користування пристроєм оновлення. Тож якщо ви випадково відкриєте шкідливий файл, служба відреагує на небезпеку і надішле попередження.

Можна користуватися й іншими програмами-антивірусами. Проте потрібно мати на увазі: у разі встановлення на комп’ютер стороннього антивірусу "Антивірус для Microsoft Defender" вимикається автоматично"

Чоловік незадоволений побаченим на ноутбуці
Чоловік незадоволений побаченим на ноутбуці
Фото: Shutterstock

Читайте також:

Як позбутися від вірусу:

  1. Запустіть антивірус та перевірте комп'ютер на наявність загроз.
  2. Коли загрозу виявлено, то антивірус перемістить її в карантин. Треба видалити звідти заражений файл або програму.
  3. Очистіть кошик перед перезавантаженням комп'ютера.
  • Якщо на вашому комп'ютері немає антивірусу, то скористайтеся утилітами – допоміжними програмами для одноразової перевірки пристрою на віруси.
  • Якщо вам не вдалося видалити вірус на комп'ютері, то перевстановіть операційну систему чи скиньте пристрій до заводських налаштувань.
  • Якщо ви не впевнені у своїх силах та у тому, що можете самостійно видалити вірус, то краще зверніться до фахівців.
  • Якщо ви завантажили вірус на робочому комп'ютері, то треба обов'язково повідомити про це службу з кібербезпеки, ІТ-службу своєї компанії чи установи. Експерти мають перевірити, чи не відбулося зараження інших систем.

До речі, нещодавно "Дивогляд" повідомляв, що робити, якщо завантажив підозрілий файл.

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram Дивогляд 5.UA.

Читайте також: Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання

 

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Читайте більше