Смартфон

Про що краще не розмовляти по телефону і які месенджери безпечніші для використання – Держспецзв'язку

Shutterstock

Корисні поради від фахівця

Очільник Держспецзв'язку Юрій Щиголь розповів, чи можуть росіяни прослуховувати розмови українців, а також прокоментував безпечність спілкування у месенджерах. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на ефір українського телебачення.

"Якщо ми говоримо про те, чи прослуховують нас орки так, як прослуховуємо ми їх, то точно ні. Тому що вони не мають доступу до мереж наших операторів, це все передається в зашифрованому вигляді. Прослуховувати телефонні розмови можуть легальні спецслужби під час виконання своїх завдань"

Тим не менше, краще не говорити по телефону про українських військових, про місця їхнього розташування та про виконання завдань.

"У багатьох родичі зараз служать у військах, тому не слід випитувати у них інформацію, де вони перебувають. Тому що не обов’язково вас можуть прослуховувати. Десь поряд може знаходитись людина, яка може бути агентом російських спецслужб"

Якщо людина мешкає на тимчасово окупованій території, то їй навіть в Інтернеті не слід обговорювати важливі питання, бо росіяни прослуховують всі мережі, на яких побудовані їхні системи. Раніше ми розповідали, як користуватися телефоном в окупації.

Щодо месенджерів, то, на думку Щиголя, краще використовувати додатки з відкритим кодом, щоб можна було прослідкувати, куди надходить листування та дані. Наприклад, сюди відносяться Signal та Briar.

До речі, нещодавно "Дивогляд" повідомляв про те, як слідкувати за безпекою дітей в Інтернеті.

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram Дивогляд 5.UA.

Читайте також: Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ