Чи безпечно користуватися громадськими безкоштовними мережами Wi-Fi – Держспецзв'язку

Фахівці розповіли про використання громадських безкоштовних мереж Wi-Fi і поділилися порадами, які допоможуть захистити свої дані.

"Сьогодні підключитися до безплатних мереж Wi-Fi можна у багатьох закладах харчування, в парках, громадському транспорті, торговельних центрах і навіть в укриттях. Безумовно, для багатьох українців це – зручний та вигідний спосіб дістати доступ до інтернету та бути на зв’язку. Проте і ризики під час користування громадськими безкоштовними мережами Wi-Fi все ж існують", – йдеться у повідомленні Держспецзв'язку.

Щоб бути у безпеці варто прислухатися до наступних порад:

  • Перевіряйте Wi-Fi мережу. Не рекомендується підключатися до невідомих точок Wi-Fi, якщо ви не знаєте, хто їх роздає. Наприклад, якщо ви перебуваєте у кафе, то спитайте у працівників назву мережі закладу. Пам'ятайте, що кібершахраї можуть створювати фейкові мережі.
  • Користуйтеся VPN-сервісами, про які ми вже детально розповідали.
  • У разі необхідності безпечніше щоразу підключатися до Wi-Fi вручну. Для цього треба обмежити можливість автоматичного підключення пристрою, що можна зробити в Налаштуваннях гаджета.
  • Деактивуйте функцію надання спільного доступу до файлів через локальну мережу на всіх пристроях. При підключенні до громадського Wi-Fi вони можуть стати доступними зловмисникам. Щоб перевірити у Windows, чи увімкнений доступ, зробіть наступне: Панель керування – Мережа й інтернет – Центр мережевих підключень і спільного доступу – Додаткові параметри спільного доступу. На Mac налаштування спільного доступу до файлів здійснюються у меню Apple – Системні параметри – Спільний доступ.
  • Не користуйтеся загальнодоступними мережами Wi-Fi для обміну чутливою конфіденційною інформацією і для вирішення важливих справ. Краще підійде перевірена стаціонарна мережа або мобільний інтернет.
  • Користуйтеся антивірусом та відвідуйте лише безпечні сайти.
  • Відключайте Wi-Fi, якщо ви його не використовуєте.

До речі, нещодавно "Дивогляд" повідомляв про те, чи можуть рашисти прослуховувати телефони українців.

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram Дивогляд 5.UA.

Читайте також: Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Читайте більше