Чому люди хочуть більшого, навіть якщо через це вони стають нещасними – відповідь науковців

Американські дослідники розповіли, чому люди хочуть отримувати багато нових матеріальних благ, але не завжди в результаті стають щасливими

Науковці вивчили це питання завдяки комп'ютерним моделям, які імітували роботу мозку людини. Це допомогло зіставити різні ситуації з різними діями, але одночасно вони зазначили, що моделі можуть не повністю відповідати поведінці людини. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на Daily Mail.

"Люди постійно прагнуть бути щасливими, і часто це щастя полягає в матеріальних речах. Людині постійно потрібно все більше й більше. Але багато людей не можуть досягти щастя з їхньої уяви, і це викликає депресію. Тому люди потрапляють у пастку "вічних бажань", коли для щастя їм потрібно все більше й більше речей. Але, як показують дослідження, не завжди це призводить до бажаного результату, і люди стають навпаки нещасними. Наше дослідження пояснює, чому ми продовжуємо цю вічну боротьбу, хоча вона й негативно позначається на нас", – розповів учений із Принстонського університету Рахіт Дубей.

На думку фахівців людський мозок запрограмований на те, щоб отримувати якомога більше нових матеріальних благ. Така поведінка обумовлена тим, що людей турбує різниця між тим, що вони мають, і тим, що вони хочуть мати.

Концептуальна фотографія, що ілюструє синдром вигорання на роботі
Концептуальна фотографія, що ілюструє синдром вигорання на роботі
Фото: Shutterstock

Також у пошуках щастя вони часто орієнтуються на свій досвід. Наприклад, минулого року індивід подорожував і отримував позитивні враження, а тому під час нової подорожі він хоче повторити цей досвід. Окрім цього, згідно з результатами дослідження, люди прагнуть більшого, бо звикають до хорошого життя, а також це обумовлено впливом соціуму.

Цікаво, що навіть отримання бажаного не завжди здатне зробити людину щасливою. Справа у тому, що вона завжди порівнює себе з іншими та прагне відповідати встановленим стандартам. Це свого роду постійна боротьба по колу, але це має свої переваги – індивід, не задоволений наявним становищем, намагатиметься його покращити.

"Наше дослідження також показує, що в гонитві за щастям ми часто знецінюємо те, що вже маємо, і це призводить до депресії та надмірного споживання, тобто придбання все більшої кількості матеріальних речей" – стверджують вчені.

До речі, нещодавно "Дивогляд" розповідав про те, як уникнути втоми під час війни.

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram Дивогляд 5.UA.

Читайте також: Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Читайте більше