Конфлікт

Конфлікти під час війни: чому вони з'являются і як їх уникати – розповідає психологиня

Shutterstock

З початком війни все більше людей почали дискутувати на цю тему, в результаті чого збільшилася кількість конфліктів всередині родини.

"Дивогляд" повідомляє, що психологиня на ім'я Ірина Тичина розповіла, чому з війною люди почали сваритися більше і як запобігти цій проблемі.

Коли надворі постійно лунають сирени, чутно вибухи та постріли, люди починають впадати в паніку і відчувають стрес. У цей час дратівливість сягає своєї найвищої позначки і людина вже непідконтрольна собі, лише своїм внутрішнім інстинктам. 

Зберігати спокій майже неможливо, тож через надмірну збудженість людина починає виплескувати злість на оточуючих. У тому числі й своїх близьких.

Тримати нерви під контролем у такий час дуже важко, але це можливо. Психологиня на ім'я Ірина Тичина поділилася кількома порадами, які допоможуть вам уникнути конфліктів через стрес.

Перш за все усвідомте, що нервовий стан у час війни цілком нормальне явище. Якщо ваша близька людина починає нервувати і, не усвідомлюючи, провокувати конфлікт – намагайтеся уникати його. Прийміть її дратування та сльози для запобігання сварки.

Якщо ж ви помічаєте, що не здатні тримати себе та свої нерви в нормі – спробуйте попередити про це своїх близьких. У жодному разі не сваріть себе за це.

  • Займіться якоюсь корисною справою. Це допоможе відволіктися від подій на певний час і дозволить заспокоїтися. Сьогодні все більше людей йдуть волонтерити і допомагають ЗСУ та потребуючим. Приєднайтеся до них і ви відчуватимете себе корисним;
  • Потурбуйтеся про себе. Звичайно, що зараз зовсім недоречний час для того, щоб ходити в салони краси, спортивні зали або розважатися в інший спосіб. Проте приділяти час власним потребам необхідно. Розпочніть зі сну, адже наше самопочуття напряму залежить від його якості. Залишіться на самоті і запитайте себе, що ви зараз найбільше хотіли би зробити (з можливого).

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" розповідав, як допомогти людині, яка відчуває агресію і панічну атаку.

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш telegram Дивогляд 5.UA.

Друзі! Ми сьогодні боремося за нашу свободу, незалежність, за право бути вільною людиною на своїй землі.

Нас захищають справжні Супергерої: ЗСУ, Нацгвардія, Тероборона, МВС, усі небайдужі Громадяни, які об'єдналися заради захисту Батьківщини.

Ми маємо безпрецедентну підтримку міжнародних партнерів. Увесь світ підтримує Україну.

Зберігаємо спокій, підтримуємо один одного, читаємо тільки перевірені новини та допомагаємо армії.

ЄДИНІ ОФІЦІЙНІ РЕКВІЗИТИ НБУ ДЛЯ ЗБОРУ КОШТІВ НА ПОТРЕБИ АРМІЇ: https://bank.gov.ua/ua/news/all/natsionalniy-bank-vidkriv-spetsrahunok-dlya-zboru-koshtiv-na-potrebi-armiyi

ПЕРЕРАХУЙТЕ "КОВІДНІ" ГРОШІ З Є-ПІДТРИМКИ НА АРМІЮ: https://www.portmone.com.ua/r3/uk/terminal/index/index/id/118103/

ВІДПРАВТЕ ДРУЗЯМ ЗА КОРДОН ПОСИЛАННЯ АНГЛІЙСЬКОЮ МОВОЮ: https://bank.gov.ua/en/news/all/natsionalniy-bank-vidkriv-spetsrahunok-dlya-zboru-koshtiv-na-potrebi-armiyi

Разом до перемоги над російськими окупантами!

Слава Україні! Героям слава!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ