Сон

Чому людина не реагує на звуки під час сну – дослідження

Shutterstock

Результати дослідження допоможуть науковцям розібратися, як люди уві сні обробляють інформацію, що надходить з навколишнього середовища.

Учені знайшли підтвердження тому, що навіть під час сну людина може чути різні звуки так само добре, як і впродовж дня, повідомляє "Дивогляд" із посиланням на Neuroscience.

Нейробіологи з університетів Каліфорнії та Тель-Авіва встановили, що навіть у непритомному стані нейрони продовжують приймати навколишні звуки, однак у цей момент вищі центри мозку не реагують на них. Це обумовлено тим, що у період сну альфа- і бета-ритми стихають і таким чином люди не розуміють те, що чують. 

Під час дослідження фахівці проаналізували активність кори мозку пацієнтів, що страждали епілепсією. У кожного з них у черепі стоять імпланти. Під час сну і впродовж дня пацієнти слухали музику і розмови.

Результати дослідження можуть допомогти науковцям розібратися у тому, як люди уві сні обробляють інформацію, що надходить з навколишнього середовища.

"Нейрони завжди чують навколишні звуки, навіть коли людина глибоко спить. Вони схожі на музикантів, які грають Моцарта. Кожен робить це точно та з необхідною гучністю. Але уві сні нейронному оркестру не вистачає диригента", – пояснив співавтор дослідження Іцхак Фрід.

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" розповідав, чому не можна спати з увімкненим телевізором.

Читайте також: Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram – Дивогляд 5.UA.

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ