Учені дослідили, як Місяць впливає на сон людини

Тепер це доведено науково

Учені з Університету Уппсали у Швеції провели велике дослідження з метою встановити, як місячні цикли впливають на сон людей. Про це пише "Дивогляд" із посиланням на Science Alert!.

Дослідники кілька років спостерігали за сном 850 добровольців, фіксуючи тривалість і якість сну за допомогою полісомнографії у різні періоди місячного циклу.

Виявилося, що Місяць дійсно значною мірою впливає на якість сну людей. Але це стосується лише чоловіків: під час зростаючого Місяця у них знижувалася якість сну і збільшувався час неспання в порівнянні з даними в період Місяця, що спадає.

Натомість, на сон жінок рух Місяця майже не вплинув, пояснив один із авторів дослідження, нейробіолог Крістіан Бенедикт.

Сплячий чоловік
Сплячий чоловік
Фото: Shutterstock

Читайте також: Чому для якісного сну вам потрібно спати у шкарпетках – відповідь експерта

Учені зуміли встановити, як впливає Місяць на сон людей. Але поки не остаточно не знають, чому саме це стається.

Однак є кілька версій.

Коли Місяць зростає, з кожним днем він відображає все більше сонячного світла, досягаючи максимальної яскравості в день повного місяця. Крім світла, на циркадні ритми, які контролюють час і якість сну, впливає в тому числі гравітація. Відмінності в гравітаційному тяжінні Місяця в різні фази можуть пояснювати деякі відмінності у якості сну. Також серед варіантів розглядається вплив певних геомагнітних ефектів.

"Ми можемо бути впевненими в тому, що Місяць не чинить  помітного впливу на життя більшості людей, але ми не можемо виключити його роль як одного з чинників навколишнього середовища, які можуть впливати на наш настрій, сон і життя", - заявив вчений і фахівець з етики психічного здоров'я Найл Маккрей.

Сон
Сон
Фото: Shutterstock

Те, що Місяць може впливати на людину, помітили ще в часи античності. За версією Аристотеля, людський мозок сприйнятливий до змін місячних фаз через те, що у ньому багато води. Як відомо, внаслідок зміни гравітації у різні періоди місяця у морі спостерігаються припливи і відпливи.

Також здавна вважається, що у періоди повного Місяця у людей загострюються психічні розлади. І більше це впливає саме на чоловіків.

Читайте також: Як навчитися засинати за 5 хвилин – лайфхак від психолога

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

 

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Читайте більше