Кава подовжує життя людини – вчені провели тривале дослідження

Тривалий час фахівці досліджують користь та шкоду кави, а також вплив цього напою на організм

В одному з досліджень науковці встановили, що вживання двох-трьох чашок на день здатне подовжити тривалість життя та зменшити ризик появи серцево-судинних захворювань, повідомляє "Дивогляд" із посиланням на European Journal of Preventive Cardiology.

Вчені проаналізували зв'язок між типами кави та випадками аритмії, серцево-судинних захворювань і смертю у людей. Загалом у дослідженні взяли участь 449 563 добровольців, у яких на початку дослідження не було зафіксовано аритмії або інших захворювань. Середній вік учасників становить 58 років.

Кожен з добровольців заповнив анкету і дав відповіді на запитання щодо того, скільки чашок кави вони випивають на день і яку саме обирають (розчинна, мелена, без кофеїну тощо).

Після цього учасників дослідження поділили на шість груп, в залежності від міри щоденного споживання кави: менше однієї, одна, дві-три, чотири, п'ять і понад п'ять чашок на день.

Результати опитування продемонстрували, що перевагу розчинній каві надавали 198 062 учасників (44,1%), мелену – 82 575 учасників (18,4%), без кофеїну – 68 416 (15,2%). Ще 100 510 осіб (22,4%) взагалі не п'ють каву.

Спостереження проводили 12,5 років. За цей час 27 809 (6,2%) учасників пішли з життя. Науковці встановили, що всі види кави були пов’язані зі зниженням смертності. Якщо людина вживала 2-3 чашки кави на день, то у цьому випадку ймовірність смерті була нижчою на 11%, 14% і 27% для швидкорозчинної, безкофеїнової та меленої кави відповідно.

Кава зменшує ризик серцево-судинних захворювань

За час спостереження серцево-судинні захворювання були діагностовані у 43 173 учасників (9,6%). Усі види кави сприяли зниженню частоти утворення серцево-судинних захворювань. Найбільше зниження ймовірності серцево-судинних захворювань знову демонструє вживання 2-3 чашок кави на день на 6%, 9% і 20% (для кави без кофеїну, розчинної та меленої відповідно).

За період спостереження аритмія була діагностована у 30,1 тис учасників (6,7%). Зменшенню ймовірності появи цього діагнозу сприяла мелена та розчинна кава (на 17% і 12% відповідно).

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" повідомляв, що випита перед шопінгом кава впливає на кількість покупок і витрачених коштів.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram – Дивогляд 5.UA.

Читайте також: Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Читайте більше