Новий проєкт може усунути проблему одноразового сміття
В Одесі запровадили проєкт CupToU, який пропонує кав'ярням "здавати в оренду" багаторазові пластикові склянки. Як повідомляє "Дивогляд", це може усунути проблему одноразового сміття і очистити екологію.
Для того, щоб взяти стакан "в оренду" відвідувач закладу повинен внести депозит в розмірі 100 грн. Він отримає ці гроші назад, якщо протягом обмеженого часу поверне стакан в будь-який партнерський заклад, що надає таку послугу.
Думка щодо створення такого проєкту прийшла до авторів після проведеного опитування. 90% одеситів, що мають власний стакан to go зізнаються, що найчастіше забувають його і вимушені купувати напої to go в одноразових стаканах, що надають кав'ярні.
"Тобто поціновувачі кави хоч і хочуть споживати більш екологічно, але це не завжди зручно", – кажуть автори проєкту.
Над дизайном багаторазових стаканів, який присвячений архітектурі Одеси, працював Ростислав Волокітін. На посуді зобразили пам'ятки, що були знесені раніше, або потребують реставрації (дача Маразлі, завод Краян). На думку дизайнера, такі зображення є важливими для збереження історичної спадщини Одеси.
Сьогодні CupToU має 14 партнерських закладів в Одесі, де можна "орендувати" багаторазовий стаканчик:
- LaTorta Bakery;
- NoName Coffee Place (вул. Коблевська);
- NoName Coffee Place (вул. Довженка);
- NoName Coffee Place (вул. Філатова);
- Coffee Ocean (вул. Катерининська);
- Coffee Ocean (Сабанський провулок);
- Coffee Ocean (вулиця Рішельєвська);
- Coffee Ocean (вулиця Преображенська);
- Смажимо Каву (вулиця Пантелеймонівська);
- Смажимо Каву (вулиця Академіка Глушка);
- Смажимо Каву (Фонтанська дорога);
- Смажимо Каву (вул. Заболотного);
- Смажимо Каву (вул. Небесної Сотні);
- CJ Coffee (вул. Говорова).
Ініціатори проєкту CupToU впевнені, що багаторазові стаканчики стануть корисними не лише для навколишнього середовища, але й для людей. Варто сказати, що одноразовий паперовий посуд вкривають шаром поліетилену, обробленим шкідливими для організму хімікатами PFAS.
Щодо шкоди для екології, активісти з компанії Greenmatch розповіли, що за 2019 рік в України виготовили близько 209 млн одноразових стаканчиків, на які витратили 80 тис дерев. Лише уявіть: виробництво одного стаканчика провокує 110 гр викидів СО2.
Враховуючи цю інформацію, можна зрозуміти, що за рік ринок виробництва паперових стаканчиків у нашій країні підсилив глобальне потепління на 22,9 тонн СО2. Для прикладу, ці цифри дорівнюють річним вихлопам 8 514 бензинових автомобілів.
Нагадаємо, раніше "Дивогляд" повідомляв, що в Умані відкрили невдалу пародію на Starbucks.
Читайте також: Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.
Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram – Дивогляд 5.UA.