посуха, земля

Європа може зазнати найсерйознішої посухи за останні 500 років – дослідження

фото Крим.Реалії

Цього літа країни ЄС накрила рекордна спека

Європейська обсерваторія посухи провела дослідження, за результатами якого заявила, що посуха є серйозною загрозою для Великої Британії та країн Європи, повідомляє "Дивогляд" із посиланням на Sky News.

Фахівці попереджають про "підвищену пожежонебезпеку через відсутність дощу і пов'язану з цим суху рослинність у поєднанні з високими температурами". Це пов'язано у тому числі й з тим, що у країнах Європи постійно спостерігаються лісові пожежі.

Варто наголосити і на зміні клімату – рекордній спеці, яка цього літа накрила ЄС. У зв'язку з цим експерти прогнозують у серпні та вересні в Європі посушливу погоду, що "посилить і без того дуже критичну ситуацію".

Наприкінці липня Європейська обсерваторія проаналізувала дані за 10 днів і встановила, що до середини липня у близько 45% країн Європейського Союзу було попередження про посуху, а у 15% – оголошено "червоний рівень тривоги" при умові, якщо дефіцит води перейде у гострий етап. Йдеться про такі країни, як Франція, Іспанія, Італія та Нідерланди.

Зокрема, близько 100 муніципалітетів у Франції не мають проточної води, у Німеччині та Франції наднизький рівень Рейну, що ставить під загрозу імпорт та експорт товарів, а ось а Нідерланди "офіційно зіткнулися з нестачею води".

"На даний момент, видається, що це найгірший рік за останні 500 років, хоча ретроспективно необхідно буде провести повний аналіз", – сказав Андреа Тореті – старший науковий співробітник Об'єднаного дослідницького центру ЄС.

Посуха торкнулася і Сполученого Королівства Великої Британії, зокрема регіони Східної Англії, південний схід і південь. Метеорологічне бюро попередило, що посуха збережеться й надалі:

"Засухи стали нашою реальністю влітку", – написав у Twitter Віргініюс Сінкявічюс – єврокомісар з навколишнього середовища, океанів та рибальства.

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" повідомляв, що війна в Україні суттєво впливає на зміни клімату.

Читайте також: Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram – Дивогляд 5.UA.

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ