Пустеля

В Європі може з'явитися пустеля – чим це обумовлено

Shutterstock

Ґрунт все гірше виконує найважливіші екологічні функції

Шведські науковці провели дослідження та встановили, що прибережні регіони Середземномор'я на півдні Європи зіткнулися з активною деградацією ґрунту. Це може призвести до перетворення цієї місцевості на пустелю. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на Science Alert.

Згідно інформації фахівців, 70% ґрунтів у ЄС починають все гірше справлятися з найважливішими екологічними функціями. Земельні ресурси виявилися виснаженими через методи землекористування та кліматичні зміни.

Ґрунт Середземноморських територій особливо схильний до проникнення морської води, ерозії, посухи та лісових пожеж. Цей регіон характеризується найбільшою швидкістю ерозії серед територій ЄС і найменшими показники вмісту органічних речовин у ґрунті.

Експерти стверджують, що на зазначеній території відбувається забруднення ґрунту пестицидами, бо там неправильно ведуть сільське господарство. Також деградація обумовлена потраплянням важких металів, бо зростає доля асфальтних доріг і бетонних будівель.

Окрім цього, проблеми пов'язані з ерозією і порушенням природних біологічних процесів. Через почастішання посух на цих територіях фермери все більше вимушено покидають цю місцевість, яка згодом може перетворитися на пустелю.

До речі, нещодавно "Дивогляд" повідомляв, що у Сонячній системі знайшли новий об'єкт.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ