Стародавні люди

Учені зробили відкриття, яке може змінити важливу теорію про homo sapiens – фото

Shutterstock

Не всі науковці відчувають ентузіазм щодо знахідки

Під час археологічних розкопок у Франції виявили дитячий корінний зуб, якому 54 тис років. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на CNN.

Зуб знаходився серед прошарку останків неандертальців у печері Грот Мандрен. Це вказує на те, що неандертальці та homo sapiens мешкали у цій місцевості одночасно. Раніше ми писали, що вчені знайшли свідчення можливого схрещення неандертальців і homo sapiens.

Відкриття робить можливою гіпотезу, що люди сучасного типу почали мешкати на територіях сучасної Європи на 10 тис років раніше, ніж вважалося до цього. Тим не менше, на думку директорки з досліджень Французького національного музею природної історії в Парижі Марі-Елен Монсель, цей зуб – недостатня причина, щоб змінити час появи homo sapiens в Європі.

"Зубів недостатньо, ми маємо знайти посткраніальні або черепні останки", – сказала вона.

Окрім цього, знайдений зуб може призвести до відмови від теорії, згідно якій неандертальці вимерли через конкуренцію за ресурси з homo sapiens.

До речі, нещодавно "Дивогляд" повідомляв, що 5 тис років тому люди з території сучасної України змінили життя на островах Шотландії.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ