Стародавні люди

Помилялися на 100 тис років: учені встановили справжній вік найдавнішого знайденого homo sapiens

Shutterstock

Науковці "були дуже схвильовані" новими даними

Археологи уточнили датування скам'янілостей Омо-I, які багатьма науковцями вважається найдавнішими знайденими останками homo sapiens – від 210 тис до 254 тис років. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на Nature.

Ці останки були виявлені у 1967 році на півдні Ефіопії біля річки Омо Річардом Лікі. Згідно з результатами радіометричного аналізу було встановлено, що їм близько 130 тис років, тобто вже тоді йшлося про найдавнішого знайденого homo sapiens. 

Однак, нещодавнє дослідження встановило, що справжній вік цих знахідок істотно більший – від 210 тис до 254 тис років. На думку вчених, помилкові дані минулого датування обумовлені неправильним підбором мінералів для аналізу.

"Коли ми отримали нові результати, які показали, що найдавніший Homo sapiens із цього регіону набагато старший, я була дуже схвильована", – розповіла Селін Відаль із Кембриджського університету.

До речі, нещодавно "Дивогляд" повідомляв про те, що вчені виявили загублений світ доісторичних істот у "мертвому серці" Австралії.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ