Водойма

Світовий океан нагрівся до рекордної температури

Shutterstock

Фахівці надали пояснення цьому питанню

Світовий океан встановив свій власний антирекорд з температури. За останні шість років він нагрівся ще більше. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на EurekAlert.

"Тепломісткість океану неухильно зростає в усьому світі, і це є основним показником антропогенної зміни клімату", – сказав автор статті Кевін Тренберт, вчений Національного центру атмосферних досліджень в Колорадо. 

Фахівці проаналізували інформацію, що надходила упродовж 2021 року. Свіжий звіт щодо цього питання оприлюднили науковці з 14 інститутів 11 січня 2022 року. У ньому вони отримали більш зрозумілу картину стану океану та певним чином переробили попередні дані.

"У цьому останньому звіті ми оновили спостереження за океаном до 2021 року, а також переглянули та переробили попередні дані", – відмітив Тренберт.

Дослідники розповіли, що разом із теплом Світовий океан поглинає також й викиди вуглекислого газу. Це також впливає на океан. 

"Крім поглинання тепла, наразі океан поглинає від 20 до 30% викидів вуглекислого газу, що призводить до окислення океану. Однак потепління океану знижує ефективність поглинання вуглецю океаном і залишає більше вуглекислого газу в повітрі", – відмітив Ліцзін Ченг, провідний автор статті та доцент Міжнародного центру наук про клімат і навколишнє середовище в IAP CAS.

Науковець Майкл Манн відмітив, що нагрівання океану здебільшого залежить від викидів вуглецю:

"Океани поглинають більшу частину тепла від викидів вуглекислого газу людиною", – зазначив заслужений професор атмосферних наук Університету штату Пенсільванія. 

Щоб у майбутньому уникати небажаних наслідків, які негативно відображатимуться на кліматі, фахівці намагатимуться знайти зв'язок між високою температурою та викидами вуглекислого газу:

"За допомогою модельних експериментів наше дослідження показує, що характер потепління океану є результатом пов'язаних з діяльністю людини змін у складі атмосфери. У міру того, як океани нагріваються, вода розширюється, а рівень моря підвищується. Більш теплі океани також перевантажують погодні системи, створюючи більш сильні шторми і урагани, а також збільшуючи кількість опадів і ризик повеней", – підсумував Ліцзін Ченг. 

Уникнути підвищення температури океану цілком можливо, але для цього людство повинно звести до нуля кількість викидів. 

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" повідомляв, що мікробіологи представили новий ефективний спосіб очищення Світового океану від мікропластику.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ