Зміни клімату

Учені прогнозують масштабну кліматичну катастрофу до 2030 року

Shutterstock

На думку авторів, існує три чинники, що не дають змоги зупинити потепління

Норвезькі учені розглянули кілька сценаріїв антропогенних викидів парникових ефектів та дійшли невтішних висновків: навіть за зменшення кількості викидів зростання температури триватиме ще мінімум сто років. Про це йдеться у науковому журналі Scientific Reports.

Учені Йорген Рандерс та Ульріх Голуке створили власну модель кліматичних змін за період з 1850 року і до наших днів, що стало підґрунтям для прогнозування змін глобальних температур та підвищення рівня моря до 2500 року. 

Навіть за найкращого сценарію, коли викиди парникового ефекту сягнуть піку у 2030 році та впадуть до нуля у 2100 році, глобальні температури до 2500 року все одно будуть вищі втричі, а рівень моря – вдвічі, ніж у 1850 році. Якщо вже зараз знизити парниковий ефект до нуля, температура зростатиме ще протягом ста років через інертність кліматичної системи. 

На думку авторів дослідження, існує три причини, що не дозволяють швидко зупинити потепління: 
  • збільшення водяної пари в атмосфері;
  • зростання парникового ефекту в атмосфері;
  • зниження земного відношення відбитої радіації до сумарної радіації Сонця. 
Отже, для зниження температури та рівня моря потрібно не просто зупинити викиди, але й щорічно виловлювати з атмосфери щонайменше 33 гігатонни вуглекислого газу та утилізувати його. 
 
Раніше на Землю впала вогняна куля та спричинила пожежу в Лівані. 

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – канал, де живуть тільки лайтові новини. Релаксуймо разом!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ