Немовля

Страшні цифри: учені встановили кількість померлих немовлят через забруднене повітря

Shutterstock

У своїй аналітиці спеціалісти враховували тільки випадки смерті малюків, молодших за 27 днів. 

Спеціалісти Міжнародного інституту здоров'я зробили щорічний звіт щодо впливу забрудненого повітря на малюків. За даними спеціалістів, у 2019 році від цієї проблеми померли 476 тисяч дітей, йдеться у звіті. 

"Торік забруднення повітря стало причиною 20% усіх дитячих смертей у світі", – зазначають експерти. 

У своїй аналітиці спеціалісти враховували тільки випадки смерті малюків, молодших за 27 днів. 

Згідно зі звітом, у групі ризику перебувають діти, народжені з низькою масою тіла. Вони більш сприйнятливі до різних інфекцій та пневмонії. Крім цього, захворювання дихальних шляхів особливо небезпечні для недоношених дітей – їхні легені можуть бути не повністю розвинуті. Крім цього, забруднення повітря також провокує у дітей порушення роботи мозку. 

Більший відсоток жертв у країнах Північної Азії та африканських країн від півночі до Сахари. У 2019 році у цих регіонах від забруднення повітря померло близько 422 тисяч немовлят. 

За словами науковців, ця кліматична проблема посіла четверте місце серед факторів, що підвищують ризик смерті. Воно призвело до передчасної смерті 6,75 млн людей. 

"Це означає, що у 2019 році кожна дев'ята людина померла від забруднення повітря", – зазначають дослідники. 

В Україні через цю проблему помер 91 малюк у 2019 році. 

Раніше стало відомо, як батьки передчасно народжених немовлят можуть отримати безоплатну допомогу.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – канал, де живуть тільки лайтові новини. Релаксуймо разом!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ