Античні святі

В описах "чудес" святих виявили підтвердження змінам клімату

eurekalert.org

Вони провели аналіз декількох джерел Античних часів

Міжнародна група вчених з Пізанського, Варшавського, Корнеллського, Мельбурнського університетів та Інституту історії Макса Планка виявили в описі життя і "чудес" святих інформацію щодо зміни клімату того часу. Як повідомляє "Дивогляд" із посиланням на SpringerLink, дослідження було опубліковано у журналі Climatic Change.
 
Так, античні джерела містять у собі інформацію щодо змін навколишнього середовища, які відбувалися у VI сторіччі.

Вчені зробили аналіз сталагміта з печери Ренелла, що у Північній Тоскані. Також вони приділили увагу текстам житія італійських святих, що жили у першому тисячолітті.

В результаті їх вивчення, автори прийшли до висновку, що джерела містять доволі правдивий опис змін навколишнього середовища в Римсьій імперії. Зокрема, вони дізналися, що у VI столітті в північній і центральній частинах Італії, через зниження атмосферного тиску, переважно дощило. 

Наступним кроком вчені визначили для себе вивчення античних і середньовічних текстів житія італійських святих. Порівнявши ці дві праці, вчені запевнилися, що дощі дійсно були. Більш того, святі усіма силами намагалися зупинити їх. 

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" повідомляв, що Європа переживає період найекстремальнішої за 2 тисячі років посухи.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ