Потепління

Чому локдаун "винен" у пришвидшенні глобального потепління на Землі – дослідження

radiosvoboda.org

Навесні 2020 року температура була на 0,1-0,3 градуса Цельсія вищою, ніж у попередні роки

Учені з американського Національного центру атмосферних розслідувань заявили, що локдауни, спричинені поширенням коронавірусу на Землі, пришвидшили глобальне потепління. Про це пише PhYs.org.

"Відбулося значне зниження викидів з найбільш забруднювальних галузей промисловості, і це спричинло негайну, короткострокову дію на температуру", – заявив провідний автор дослідження, вчений NCAR Ендрю Геттельман.
 
Зазначається, що потепління трапилося внаслідок скорочення викидів аерозолів, що блокують сонячне світло. Через малу кількість аерозолів, які віддзеркалюють тепло від Сонця в космос, більша частина сонячного тепла сягнула Землі. Це особливо відчутно у промислово розвинених країнах, в яких є багато викидів в атмосферу. 

Навесні 2020 року температура була на 0,1-0,3 градуса Цельсія вищою, ніж у попередні роки. 

Потепління найбільше відчувалося в середніх і верхніх широтах північної півкулі, менше було помітно в південній півкулі, де аерозольні викиди не настільки поширені.
 
Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ