Амазонка

До 2064 року тропічні ліси Амазонки назавжди зникнуть із нашої планети – дослідження

Shutterstock

За даними вчених, під час фотосинтезу Амазонка поглинає до однієї десятої викидів, спричинених діяльністю людини

Американські вчені дійшли висновку, що до 2064 року тропічні ліси Амазонки у Південній Америці перетворяться на посушливі чагарники через зміни клімату та вирубку лісів. Про це пише Daily Mail.

За словами керівника дослідницької групи професора Роберта Волкера, ліси Амазонки продукують власні опади, що забезпечують місцеве населення прісною водою. На думку вчених, під час фотосинтезу Амазонка поглинає до однієї десятої викидів, спричинених діями людини. 

Як зазначає Волкер, у найближчі кілька десятиліть Амазонка перетвориться з густого тропічного лісу на відкриту савану, в якій переважають легкозаймисті трави й чагарники.

Він виокремлює кілька причин цього колапсу: 

  • зміни клімату;
  • знищення місцевої екології через видобуток золота;
  • вирубка лісів, що призводить до  зменшення кількості опадів і подовження посушливого сезону;
  • колапс управління довкіллям у Бразилії.

"Найбільша проблема пов’язана зі збільшенням смертності дерев через посуху в результаті синергії вогню, збезлісення і вирубки лісу", – пише Волкер у статті.

Відповідно до досліджень, один сезон посухи у тропіках зменшує поглинання вуглекислого газу лісом на роки після відновлення дощів. 

Відомо, що ліси Амазонки кожні п'ять років страждають від засухи та пожеж. Проте через діяльність людини вони не встигають відновитися, через що збільшується частота і тривалість цих періодів.

Нагадаємо, учені прогнозують масштабну кліматичну катастрофу до 2030 року. 

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ