Пустеля

Глобальна кліматична катастрофа є незворотною – вчені

Shutterstock

Монголія вже перетворюється на безплідну пустелю

Міжнародна група вчених з Південної Кореї, Японії, Швеції, США та Китаю провела дослідження, в ході якого визначила, що кліматичні зміни, які зараз відбуваються у Східній Азії, впливають на всю північну півкулю. Але головне те, що ці зміни неможливо пояснити і після певного моменту катастрофічний вплив стане незворотним. Результати дослідження опубліковані в журналі Science.

Учені-палеокліматологи відтворили кліматичні умови у внутрішній області Східної Азії за останні 260 років і виявили, що, починаючи з 90-х років 20 століття клімат почав швидко ставати більш спекотним і посушливим. Особливо помітними ці зміни стали у внутрішній області Східної Азії, зокрема в Монголії, де кількість річних опадів вкрай низька.

За останні два десятиліття хвилі тепла тут значно посилилися, що ще сильніше позначилося на зволоженні ґрунту. Взаємне посилення засух і спеки стало стійким і поступово набуває незворотного характеру.

У регіоні швидко висихають озера і це, у свою чергу, впливає на життя цілої екосистеми.

Однак кліматичні зміни можуть біти згубними не лише для Монголії. Дослідники попереджають, що клімат цього регіону впливає на клімат усієї Північної півкулі. У літні місяці для регіону характерні тривалі антициклони, здатні викликати потужні хвилі спеки за межами регіону. Цілком імовірно, що Монголія вже перетворюється на безплідну пустелю. І зупинити це люди не можуть.

Нещодавно норвезькі вчені спрогнозували, що навіть у разі  зменшення кількості викидів зростання температура збільшуватиметься ще мінімум сто років.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – канал, де живуть тільки лайтові новини. Релаксуймо разом!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ