Катастрофа

Маса усіх предметів, створених людиною, більша за біомасу Землі – дослідження

Shutterstock

У 2020 році маса усіх предметів сягнула 1,1 тератонни

Ізраїльські вчені підрахували, що маса предметів, створених людиною, у 2020 році перевищила масу всіх живих створінь на Землі. Про це йдеться у журналі Nature.

 
Відомо, що більша частина штучних об'єктів – цегла, бетон та асфальт. Також значну частку займає пластик. Водночас основний обсяг біомаси належить рослинам та чагарникам.  
 
Науковці проаналізували зміни глобальної біомаси та антропогенної маси упродовж 120 років. Згідно з їхніми висновками, на початку 20 століття маса усіх створених людиною об'єктів становила тільки 3% від загальної біомаси світу. Водночас вже у 2020 році вона сягнула 1,1 тератонни, що перевищує загальну світову біомасу. 

За словами науковців, зміни у масі пов'язані з глобальними подіями, зокрема, світовими війнами та великими економічними кризами. Щороку одразу після Другої світової війни у світі спостерігається зростання антропогенної маси на 5%. Це явище відоме як "велике прискорення" і характеризується збільшенням темпів споживання і міського розвитку.

Раніше вчені зазначили, що глобальна кліматична катастрофа є незворотною. 

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ