Зміни погоди

Ні, це не жарт: китайський уряд навчиться керувати погодою

Shutterstock

Водночас країна-сусід Індія може звинуватити Китай у "крадіжці дощу"

Китайський уряд планує збільшити використання технологій, що впливають на зміни погоди. Зокрема, йдеться про засів хмар срібними мікрочастинками. Про це пише CNN.

Відомо, що технологія засіву хмар вже протягом кількох десятиліть масово використовується в країнах із засушливим кліматом. До цієї групи входить і Китай. Нині питання щодо використання новітніх технологій стало нагальним. 

Уряд планує збільшити загальну площу проведення експерименту до 16 мільйонів квадратних кілометрів – більше, ніж сусідня Індія. 

Однак такі дії можуть спричинити серйозні зміни клімату в регіоні та конфлікти з країнами-сусідами. Зокрема, від цих технологій може постраждати сільське господарство в Індії, що залежить від сезонних мусонних дощів.

Експерти з Національного тайванського університету вважають, що відсутність належної координації діяльності в питаннях впливу на погоду може призвести до звинувачень в "крадіжці дощу" між сусідніми регіонами.

 

Китайці продовжують дивувати світ. Раніше китайський стартап "найняв на роботу" альпаку. 

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ