Зима

Якою буде зима 2020-21 – прогноз кліматолога

Фото Думская.net

Що вдягати - шубу чи купальник?

До початку календарної зими залишилося менше місяця. Тому прогнози синоптиків починають набирати все більш чітких обрисів.

За даними завідувачки відділу прикладної метеорології та кліматології Українського гідрометеорологічного інституту Віри Балабух, нинішня зима буде аномальною. Про це пише "Обозреватель".

За прогнозами світових кліматичних центрів очікується, що середня температура за сезон може бути на 2 градуси вищою, ніж на початку цього століття.

В Україні на погоду сильно впливатиме холодна течія в тропіках Тихого океану.

"Коли вона розливається, то відбувається похолодання. І це впливає на загальну циркуляцію атмосфери... Може бути дуже тепло як для зими. Але можуть бути й течії холодного повітря. Тому короткочасні морози цілком можливі", - попереджає кліматолог.

Ще один процес у тропіках — це фази дворічного коливання вітрів, через які існує ймовірність вторгнення як потоків холодного повітря, так і теплого.

Балабух також прогнозує, що цієї зими в Україні так само буде дефіцит опадів. Тому на значні снігові завали розраховувати не варто.

Нагадаємо, перший сніг в Україні випав ще у середині жовтня.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – канал, де живуть тільки лайтові новини. Релаксуймо разом!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ