Льодовики

Швидкість танення льодовиків в Антарктиці досягла рекордного рівня

theguardian.com

Швидкість танення антарктичних пластів льоду прискорилася в три рази за останні п'ять років

Згідно з даними двох нових досліджень, льодовики в Антарктиці тануть з рекордною швидкістю. Про це зазначає британська газета Guardian, повідомляє "Укрінформ".

Дослідження, проведене вченими з США і Великобританії, виявляє, що швидкість танення антарктичних пластів льоду прискорилася в три рази за останні п'ять років. Так, згідно з дослідженням, до 2012 року скорочення кількості льоду в Антарктиці трималося на рівні 76 млрд тонн на рік, однак з тих пір ця цифра зросла до рівня 219 млрд тонн на рік.

В іншому дослідженні говориться, що без екстрених заходів протягом наступного десятиліття, розтала вода може додати більше як 25 см до загального збільшення рівня моря. Таким чином, загалом рівень моря може зрости на 3,5 м до 2070 року.

"Це повинно бути приводом для занепокоєння для урядів, яким ми довіряємо захист наших прибережних міст і громад", – зазначив професор Ендрю Шепард, учасник одного з досліджень.

Обидва дослідження були опубліковані в журналі Nature.

Як повідомляв 5.UA, на дослідження Шостого континенту вирушають 12 українських науковців. Серед них метеорологи, геофізики та біологи. На Антарктиці члени XXIII експедиції замінять своїх попередників. Протягом року на станції "Академік Вернадський" вони спостерігатимуть за погодними умовами, досліджуватимуть сейсмічні явища та вивчатимуть місцеву флору і фауну.

ПРОКОМЕНТУЙТЕ