Зміни погоди

Учені знайшли взаємозв'язок між пандемією COVID-19 та змінами у кліматі

Shutterstock

Для цього вони ретельно проаналізували кліматичні дані у південній частині Китаю

Науковці з Кембриджського університету, Потсдамського інституту вивчення кліматичних змін і Гавайського університету дослідили, як зміна клімату у Південному Китаї може бути пов'язана зі спалахом вірусу SARS-CoV-2, що посприяв пандемії. Про це пише Science.

Науковці проаналізували записи про температуру, опади та хмарний покрив. Також вони створили карту рослинності, якою вона була 100 років тому. Згодом вони дослідили інформацію про рослинні домівки кажанів у всьому світі, щоби розподілити кожен із видів на початку 1900-х років.

Відтак, як зазначає видання, 100 років тому у південній китайській провінції Юньнань і прилеглих районах М'янми та Лаосу відбулися масштабні зміни у флорі. Через підвищення температури, сонячного світла та атмосферного вуглекислого газу місце розташування тропічних саван та чагарників змінилося. Водночас це створило сприятливі умови для проживання кажанів. 

Тоді до китайської провінції Юньнань переселилося близько 40 видів кажанів, що принесли з собою до сотні видів коронавірусу. 

Натомість переселення кажанів в інші райони призвело до нових взаємодій між тваринами й вірусами, внаслідок чого більш шкідливі віруси передавалися або еволюціонували.

Читайте також: Глобальна кліматична катастрофа є незворотною – вчені. 

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ